Tag Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rozmiar czcionki
- 2,5 mln zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa W dniu 21 listopada 2022 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 2.500.000. zagrożenie. Od ponad 6 lat aplikacja cieszy się nieustającą popularnością.
- Coraz chłodniej – pomoc dla osób bezdomnych Dni są coraz chłodniejsze, a często temperatura zwłaszcza w nocy spada poniżej zera. Może to szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu osób bezdomnych. Wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Oprócz numeru alarmowego 112 zachęcamy do korzystania z całodobowej, bezpłatnej infolinii 987 oraz z policyjnej platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa 5 października 2022 r. mija 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ten nowatorski projekt został poprzedzony konsultacjami społecznymi, aby ostateczna jego postać odpowiadała jego użytkownikom. W tym czasie ponad 3 mln ludzi naniosło blisko 2,5 mln zagrożeń, które w ponad 51% zostały potwierdzone przez Policję, w następstwie czego podjęto działania zmierzające do ich wyeliminowania. Każdego dnia mieszkańcy wskazują ponad tysiąc zagrożeń, które w ich ocenie mają istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa w miejscu pracy, zamieszkania czy wypoczynku.
- Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i Mojej Komendy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym sposobem komunikowania się z policjantami. Dzięki niej możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy, informując o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Zachęcamy do korzystanie z niej i przypominamy o możliwości łatwego kontaktu ze swoim dzielnicowym, bądź wyszukania najbliżej jednostki Policji za pomocą aplikacji Moja Komenda.
- Національна Kapтa Загроз Безпеці Хочете знати, чи безпечно у вашому регіоні? Ви можете вплинути на це! Реагуйте на загрози!
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już 5 lat W dniu 5 października 2016 r. w ostatnich trzech garnizonach Policji zakończył się proces wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje nieprzerwanie od pięciu lat. W tym czasie dzięki zaangażowaniu osób z niej korzystających jak i policjantów dokonano wielu zmian funkcjonalnych, które pozwoliły usprawnić to narzędzie i spowodowały, że stało się ono skutecznym kanałem wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami a Policją. Ta współpraca zaowocowała skutecznymi działaniami na rzecz poprawy poczucia bezpieczeństwa ludzi.
- PONAD 1 MLN 800 TYS. ZGŁOSZEŃ NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA W miniony weekend na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przekroczono liczbę 1 mln 800 tys. naniesionych zgłoszeń.
- Dzielnicowi rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie Dzielnicowi z Komisariatu VII Policji w Katowicach rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie. W czasie spotkania policjanci ostrzegali przed oszustami wyłudzającymi pieniądze, którzy działają pod różnymi legendami, apelowali o noszenie elementów odblaskowych i przypomnieli zasady opieki nad małoletnimi wnukami.