Tag jakość i zarządzanie
Rozmiar czcionki
- POLSECURE 2024 III Międzynarodowe Targi POLSECURE już wkrótce przyciągną do Kielc fachowców ze służb mundurowych, specjalistów i ekspertów z branży szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz rzeszę zwiedzających.
- Policjanci ruchu drogowego jeszcze bardziej widoczni na polskich drogach Flota policyjnych radiowozów powiększyła się o 100 radiowozów w nowym oznakowaniu. Z projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, do jednostek terenowych Policji trafią 83 pojazdy oznakowane Skoda Scala i 17 pojazdów Skoda Superb.
- Etyka w Policji Dlaczego to ważne, aby w ogóle rozmawiać na temat etyki w Policji? Czym jest policyjna sieć pełnomocników ds. ochrony praw człowieka? Jakie nowe rozwiązania za jej sprawą wdrożono w całej Policji? Jakich zmian być może wymaga jeden z trwalszych aktów tej instytucji? Jaka jest rola pełnomocników podczas demonstracji czy manifestacji? Jakie rozwiązania ochrony praw człowieka w policji przyjęto w innych krajach oraz jaka jest historia zarządzenia nr 805 w sprawie „Zasad etyki zawodowej policjanta”, której 20. rocznicę podpisania obchodzimy w tym roku – opowiada mł. insp. Krzysztof Łaszkiewicz, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka w policyjnym podcaście #WspólnieBezpieczni.
- Śląska Policja podsumowała 2021 rok W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę śląskiej Policji w 2021 roku. W odprawie uczestniczył zdalnie Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek oraz w imieniu Marszałka-Sekretarz Województwa Śląskiego Dariusz Ptaś. Podczas wideokonferencji zaprezentowano wyniki osiągnięte przez śląskich policjantów w ubiegłym roku oraz omówiono zakończone, realizowane i planowane inwestycje. Szef śląskich policjantów nadinsp. Roman Rabsztyn nakreślił również główne cele i priorytety na najbliższy okres.
- Ponad 46 mln zł z UE dla Policji na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego W ramach dwóch projektów policyjna flota samochodowa zostanie wzmocniona o 53 pojazdy dla policyjnych Ekip Techniki Drogowej i Ekologii oraz 100 nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Pojazdy trafią do wybranych jednostek Policji w oparciu o analizę potrzeb. Dzięki nim funkcjonariusze będą mogli skuteczniej weryfikować, czy dany pojazd jest sprawny technicznie oraz, czy spełnia on wszystkie normy związane z ochroną środowiska. Nowy sprzęt poprawi także mobilność i bezpieczeństwo pracy funkcjonariuszy pionu ruchu drogowego. - Polska Policja musi unowocześniać narzędzia, którymi dysponuje - powiedział gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji podczas briefingu prasowego w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie.
- Rekordowy stan zatrudnienia w polskiej Policji Magiczna bariera 100 tysięcy zatrudnionych policjantów właśnie została przekroczona. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 roku w polskiej Policji służy obecnie 100 557 policjantów. To najlepszy wynik od kilkunastu lat, a liczba przyjęć do Policji w 2021 roku była wyższa o 2 631 niż odejść. To świadczy m.in. o tym, że służba w Policji cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem a pion doboru właściwie wywiązuje się z nałożonych zadań.
- Rząd przyjął projekt nowego programu modernizacji służb mundurowych na lata 2022-2025 Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025” oraz o zmianie ustawy o Policji i niektórych innych ustaw. W ciągu trwania programu do Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa trafi ponad 10 mld zł. Program pozwoli również na podwyższenie wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników służb podległych MSWiA.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już 5 lat W dniu 5 października 2016 r. w ostatnich trzech garnizonach Policji zakończył się proces wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje nieprzerwanie od pięciu lat. W tym czasie dzięki zaangażowaniu osób z niej korzystających jak i policjantów dokonano wielu zmian funkcjonalnych, które pozwoliły usprawnić to narzędzie i spowodowały, że stało się ono skutecznym kanałem wymiany informacji pomiędzy mieszkańcami a Policją. Ta współpraca zaowocowała skutecznymi działaniami na rzecz poprawy poczucia bezpieczeństwa ludzi.
- Ratunek dla życia w zasięgu ręki Wielu z nas już udzielało lub będzie komuś udzielać pierwszej pomocy. Jej podstawy powinien znać każdy, gdyż w przypadku nagłego zatrzymania krążenia i braku oddechu, każda sekunda jest niezmiernie ważna. Aby zwiększyć szanse na przeżycie ratowanej osoby, najlepszym rozwiązaniem jest użycie Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego. Urządzenia te coraz częściej można spotkać w budynkach instytucji publicznej. Wkrótce z pomocy automatycznego defibrylatora będzie można również skorzystać w każdej komendzie Policji województwa śląskiego.
- Dożywotnia opieka nad zwierzętami w służbach podległych MSWiA Dzięki zwierzętom w służbach niejedno ludzkie życie zostało uratowane, niejeden groźny przestępca został ujęty. Troska o ich los w służbie, a zwłaszcza poza służbą jest naszym etycznym obowiązkiem – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas dzisiejszej (18 lutego br.) konferencji prasowej. Wiceminister Błażej Poboży przedstawił najważniejsze założenia proponowanych zmian. Dziś MSWiA przekazuje do prac rządu projekt ustawy całościowo regulujący status zwierząt w służbie.
- Inspektor Roman Rabsztyn nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach Od dzisiaj na czele śląskich policjantów stoi nowy Komendant. Dowództwo nad największym policyjnym garnizonem przejął inspektor Roman Rabsztyn, dotychczasowy I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Inspektor Rabsztyn zastąpił na stanowisku nadinspektora doktora Krzysztofa Justyńskiego, który po blisko 5 latach kierowania śląską jednostką oraz 29-latach służby odchodzi na emeryturę.
- Katowiccy policjanci będą mieli nową siedzibę Po czterech latach starań o pozyskanie działki pod nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Katowicach podpisano akt notarialny. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński i Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa w obecności notariusza złożyli podpisy pod dokumentem o przekazaniu działki pod budowę nowej komendy przy ul. Kolońskiej.
- Środki ochrony sanitarnej na bieżąco trafiają do policjantów W trosce o bezpieczeństwo policjantów i pracowników śląskiego garnizonu, na bieżąco wydajemy środki ochrony sanitarnej oraz indywidualnej. W pierwszej kolejności zestawy ochronne trafiają do mundurowych realizujących czynności związane z koronawirusem na tzw. „pierwszej linii”. Potrzeby są duże, ale nieustannie uzupełniam zasoby i przekazujemy je stróżom prawa.
- Nowa strzelnica Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mają nową, krytą strzelnicę ćwiczebną. Obiekt spełnia najwyższe standardy. Obok nowoczesnej hali strzelań i innych pomieszczeń, wyposażony jest w multimedialny trenażer strzelecki. Jego technologia pozwala realizować ćwiczenia strzeleckie z wykorzystaniem zarówno broni palnej z amunicją bojową, jak i broni z emiterami laserowymi. To jedna z najnowocześniejszych strzelnic policyjnych w kraju. Wczoraj rozpoczęły się na niej pierwsze treningi strzeleckie.
- Etap Powiatowy II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów-Oskarżycieli Publicznych rozstrzygnięty W Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach odbył się Etap Powiatowy II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów-Oskarżycieli Publicznych. Celem zawodów było wyłonienie najwszechstronniejszego policjanta pełniącego funkcję oskarżyciela publicznego, który potrafi wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Etap powiatowy wygrała sierż. szt. Aleksandra Księżyk z KP VII w Katowicach i to ona będzie reprezentować katowicką komendę podczas etapu wojewódzkiego.
- Ruszyły eliminacje do ogólnopolskich zawodów "Dzielnicowy roku" W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do zawodów „Dzielnicowy roku”. Biorą w nich udział dzielnicowi oraz ich bezpośredni przełożeni. W pierwszym dniu turnieju na mundurowych czekały 2 zadania – specjalnie zaaranżowane scenki oraz sprawdzian umiejętności strzeleckich. Jutro na strzelnicy konkurować ze sobą będą kierownicy rewirów dzielnicowych, natomiast w piątek, po rozwiązaniu testu z wiedzy teoretycznej, wyłonionych zostanie dwóch najlepszych dzielnicowych i jeden kierownik rewiru. Najlepszy śląski zespół weźmie z kolei udział w ogólnopolskim finale zawodów w katowickiej szkole policji.