Wiadomości

Etap Powiatowy II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów-Oskarżycieli Publicznych rozstrzygnięty

Data publikacji 20.09.2019

W Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach odbył się Etap Powiatowy II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów-Oskarżycieli Publicznych. Celem zawodów było wyłonienie najwszechstronniejszego policjanta pełniącego funkcję oskarżyciela publicznego, który potrafi wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Etap powiatowy wygrała sierż. szt. Aleksandra Księżyk z KP VII w Katowicach i to ona będzie reprezentować katowicką komendę podczas etapu wojewódzkiego.

Zdjęcie kolorowe: Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP Katowice i Kierownik Referatu ds. Wykroczeń KMP Katowice podczas egzaminowania policjantów konkursu

W Etapie Powiatowy II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów-Oskarżycieli Publicznych udział wzięli policjanci zaangażowani i doświadczeni w zakresie pełnienia funkcji oskarżyciela publicznego. W sali odpraw katowickiej komendy do konkursu przystąpiło 14 funkcjonariuszy, którzy musieli rozwiązać test składający się z 40 pytań dotyczących zagadnień z zakresu Kodeksu wykroczeń, Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego i Ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Po sprawdzeniu testów wyłoniono zwyciężczynię Etapu Powiatowego II Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów-oskarżycieli publicznych. To sierż. szt. Aleksandra Księżyk, która służbę pełni w Zespole ds. Wykroczeń Komisariatu VII Policji w Katowicach. Już 9 października 2019 r. będzie reprezentować katowicką komendę w Etapie Wojewódzkim II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów-Oskarżycieli Publicznych. Zwycięzca tego etapu będzie reprezentował garnizon śląski w finale konkursu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zdjęcie kolorowe: policjanci biorący udział w konkursie na etapie powiatowym

Powrót na górę strony