Tag bezpieczeństwo
Rozmiar czcionki
- Konkurs „Śnieżny Dekalog” rozstrzygnięty Z przyjemnością informujemy, że 16 marca 2023 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog” zorganizowany w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Organizatorem konkursu była Komenda Główna Policji wraz ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polskim Związkiem Narciarskim, Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacją PZU. Od 2 stycznia do 3 marca br. do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji można było nadsyłać prace oraz spoty filmowe. Zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej
- Debata z mieszkańcami Tysiąclecia Policjanci z Komisariatu Policji VII w Katowicach przeprowadzili debatę z mieszkańcami Osiedla Tysiąclecia pn. „Internet – źródło wiedzy czy zagrożenia”. Spotkanie z mieszkańcami miało na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią najlepszą okazję do dyskusji na temat bezpieczeństwa mieszkańców.
- Śmiertelny wypadek w lesie murckowskim Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Szarych Szeregów. W wyniku zdarzenia kierujący hondą civic zginął na miejscu. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.
- „ABC Cyberbezpieczeństwa’ od NASK Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości Policji informuje, że eksperci NASK w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) opracowali poradnik, który w przystępny dla każdego sposób przybliża szeroko pojęty świat internetu. Jest podzielony na cztery obszary kluczowe dla użytkownika sieci. Są to: cyberbezpieczeństwo, higiena cyfrowa, profilaktyka i wsparcie. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem.
- Przemoc w rodzinie – możliwość uzyskania pomocy Policji Policja – obok przedstawicieli jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, oświaty i ochrony zdrowia – jest zobowiązana do podejmowania działań w przypadku podejrzenia wystąpienia zjawiska przemocy w rodzinie. Działanie te podejmowane są w ramach procedury „Niebieskiej Karty”.
- Fałszywa informacja W ostatnich dniach na skrzynki e-mailowe rozsyłana jest wiadomość pochodząca rzekomo od Policji, informująca o wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Informujemy, że Policja nie jest autorem tych wiadomości, a ich celem może być próba wywołania niepokoju lub strachu, a także może być wstępem do kolejnych przestępczych działań.
- Debatowali o bezpieczeństwie seniorów W Katowicach odbyła się kolejna debata społeczna tym razem z mieszkańcami Giszowca. Dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Katowicach razem z komendantem podinsp. Danielem Syką rozmawiali na temat bezpieczeństwa seniorów. ,,Babciu, Dziadku to nie Wasz Wnuczek'' to nazwa programu profilaktycznego promującego bezpieczeństwo naszych seniorów.
- Bezpieczny pasażer W ramach współpracy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach z katowickim Zarządem Transportu Metropolitalnego prowadzony jest cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych dot. bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską oraz wzorcowych zachowań w otoczeniu przystanków. Wspólnie możemy więcej.
- RODO
- DODO
- #Rozmawiaj#Reaguj - pierwsza kampania społeczna Państwowej Komisji ds. Pedofilii Dziecko nigdy nie jest winne wykorzystania seksualnego, zawsze 100 proc. odpowiedzialności jest po stronie sprawcy. Istotą pierwszej kampanii społecznej Państwowej Komisji jest rozbudzenie w dorosłych, w szczególności w opiekunach dzieci i młodzieży świadomości i wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do dzieci, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone. W szczególności, celem jest odbarczenie dzieci z poczucia winy i wstydu oraz zapobieganie ponownemu zranieniu po ujawnieniu sprawy. Bezpieczne, wolne od przemocy seksualnej dzieciństwo możliwe jest tylko wśród odpowiedzialnych, uważnych i wrażliwych dorosłych.
- Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE–CRP na terenie całego kraju wciąż obowiązują Premier Mateusz Morawiecki podpisał nowe zarządzenia dotyczące obowiązywania drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej oraz wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza jej granicami, a także trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) na całym obszarze RP. Stopnie będą obowiązywały do 31 maja 2023 r. do godz. 23:59.
- Działania w katowickiej strefie „Tempo 30” Katowiccy policjanci sukcesywnie prowadzą działania w strefach „Tempo 30” na terenie miasta. Pomiary prędkości dokonywane przez policjantów drogówki oraz przeprowadzane rozmowy z profilaktykami Komendy Miejskiej Policji w Katowicach mają na celu uwrażliwienie kierowców na coraz więcej pojawiających się znaków B-43, tj. strefy ograniczonej prędkości.
- Katowicka Policja i inspektorzy WITD dla ochrony środowiska Katowiccy policjanci wspólnie z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach prowadzili kontrole stanu technicznego pojazdów. Za pomocą dymomierza i analizatora spalin sprawdzali czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. W trakcie akcji zwracano uwagę również na zachowanie niezgodne z prawem.
- Razem dla bezpieczeństwa NURD Funkcjonariusze Policji wraz z partnerami zawitali na katowickim Rynku z przesłaniem dla pieszych, rowerzystów oraz motorowerzystów. Akcja „Profilaktyczny Głos Drogowy” zamieniła Plac Centralny na kilka godzin w strefę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, gdzie każdy który ją odwiedził, otrzymał element odblaskowy, uzyskał odpowiedzi na zadawane pytania, sprawdził swój czas reakcji na zdarzenie, przetestował alkogogle i nie tylko.
- Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich głównym celem jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.
- „Profilaktyczny Głos Drogowy” – zapraszamy na katowicki Rynek Już w piątek 17 lutego 2023 r. w godz. 15.00 -18.00 serdecznie zapraszamy na katowicki Rynek, gdzie wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach, Strażą Miejską w Katowicach, Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Katowicach, Zarządem Transportu Metropolitalnego, Regionalną Komendą Straży Ochrony Kolei w Katowicach, Stowarzyszeniem „Ratujemy+” oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzimy akcję profilaktyczną pn: „Profilaktyczny Głos Drogowy”.
- Internetowi oszuści nie śpią! 7 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. Europejskie Centrum Konsumenckie, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości radzą, jak nie stracić zdrowego rozsądku i nie stać się ofiarą cyberprzestępstwa. Europejskie Centra Konsumenckie (ECC-Net) podsumowuje lata 2020-2022 w ilości zgłoszeń w zakresie oszustw.
- Wspólne działania z Powiatowym Urzędem Pracy Katowiccy policjanci we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Katowicach rozpoczęli cykl spotkań z obywatelami Ukrainy, którzy na terenie naszego kraju poszukują pracy. Na spotkaniu omawiane są tematy związane z bezpieczeństwem w Polsce oraz zagrożenia związane z handlem ludźmi.
- Pomoc dla osób bezdomnych Dni są coraz chłodniejsze, a często temperatura zwłaszcza w nocy spada poniżej zera. Może to szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu osób bezdomnych. Wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Oprócz numeru alarmowego 112 zachęcamy do korzystania z całodobowej, bezpłatnej infolinii 987 oraz z policyjnej platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.