Wiadomości

Potrącenie pieszego, który przebiegał w niedozwolonym miejscu

Data publikacji 09.04.2024

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na DK 86 w kierunku Sosnowca. W wyniku zdarzenia kierujący nissanem potracił pieszego, który przechodził przez drogę w niedozwolonym miejscu. Mężczyzna z urazem głowy został hospitalizowany. Policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po północy na 22.8 km DK 86 w Katowicach w kierunku Sosnowca. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na wysokości stacji paliw, 41-letni pieszy wtargnął na jezdnię w niedozwolonym miejscu wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Nissan. Mężczyzna z urazem głowy i narządów wewnętrznych został przewieziony do szpitala. 47-letni kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywali policjanci katowickiej drogówki, a także technik kryminalistyczny i funkcjonariusze straży pożarnej. Na czas prowadzonych czynności ruch odbywał się jednym pasem jezdni.

Mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Respektując prawo, dbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto po zmroku, nawet w mieście, warto mieć ze sobą elementy odblaskowe. Dajesz w ten sposób szansę kierującemu zobaczyć siebie dużo wcześniej. Te kilka sekund może być niezwykle istotne w twoim życiu.

Powrót na górę strony