Wiadomości

Nietrzeźwy prowadził ciężarówkę z paliwem

Data publikacji 11.03.2024

Policjanci z katowickiej drogówki zatrzymali kierowcę samochodu marki Volvo. 49- latek prowadził pojazd do przewozu paliw, mając w organizmie pół promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za jazdę w stanie po użyciu grozi mu kara grzywny lub aresztu.

Mundurowi wczesnym rankiem kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami przy ulicy Brackiej w Katowicach. Podczas działań dokonali kontroli trzeźwości mężczyzny, który prowadził ciężarówkę. Jak się okazało miał on w organizmie pół promila alkoholu. 49-latek, nie rozumiał powodu kontroli, gdyż jego zdaniem nic się nie stało. Mężczyzna nie zdawał sobie sprawy z tego, jak ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu, była jego jazda pod wpływem alkoholu, prowadząc cysternę z paliwem. 49-latek stracił już prawo jazdy. Za prowadzenie auta w stanie po użyciu alkoholu grozi mu kara aresztu albo grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Jego sprawa trafi niebawem do sądu.

Katowiccy policjanci apelują!
Kierowco, bądź odpowiedzialny i zachowaj zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących.

Powrót na górę strony