Wiadomości

Z najmłodszymi o bezpieczeństwie w czasie wakacji

Data publikacji 26.07.2021

Policjanci z Komisariatu I Policji w Katowicach odwiedzili dzieci uczęszczające do żłobka na osiedlu Paderewskiego. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta w ramach „Bezpiecznych wakacji” uczyli się m.in. bezpiecznie przechodzić przez przejścia dla pieszych. Dla dzieciaków spotkanie z policjantami było ogromna frajda. Mamy nadzieję, że zgodnie z przysłowiem „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, zdobyta pierwsza wiedza zaowocuje w przyszłości.

Połowa wakacji już prawie za nami. Jest to czas nie tylko wakacyjnych wyjazdów, ale również czas oczekiwania na kolonie, obozy czy też rodzinne wakacje. Kiedy rodzice pracują część dzieci, które nie spędza wakacji w domu, uczęszcza na półkolonie miejskie lub przebywa w przedszkolach i żłobkach. Do tych najmłodszych właśnie dotarli policjanci z Komisariatu I Policji w Katowicach. Sierż.. szt. Jacek Kępka, sierż. szt. Michał Filus i mł. asp. Karolina Tyburkiewicz odwiedzili w ramach działań „Bezpieczne wakacje” dzieci uczęszczające do żłobka na osiedlu Paderewskiego. Podczas spotkania najmłodsi mieszkańcy naszego miasta po raz pierwszy spotkali się osobiście z policjantami, mogąc posłuchać o ich pracy, a także o przepisach ruchu drogowego. W przystępny i odpowiedni sposób dla dzieci w ich wieku, policjanci uczyli jak zachować się i bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych oraz jak bezpiecznie bawić się na wakacjach. Dzieciaki mogły również wsiąść do policyjnego radiowozu. Z okazji Święta Policji, które przypada na 24 lipca, katowiccy policjanci otrzymali podziękowania i życzenia od dzieci, wychowawców i dyrekcji żłobka. Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że zgodnie z przysłowiem „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, zdobyta pierwsza wiedza zaowocuje w przyszłości.

  • zdjęcie kolorowe: 3 katowickich policjantów podczas spotkania w żłobku z dziećmi i ich wychowawcami
  • zdjęcie kolorowe: policjant i policjantka z komisariatu I podczas nauki dziecka przechodzącego przez przejście dla pieszych
  • zdjęcie kolorowe: policjantka rozdająca książeczki o bezpieczeństwie nad wodą
  • zdjęcie kolorowe: policjant tłumaczący dziewczynce jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych
  • zdjęcie kolorowe: dzieci zwiedzające policyjny radiowóz
  • zdjęcie kolorowe: policjantka rozdająca dzieciom książeczki dotyczące bezpieczeństwa nad wodą
  • zdjęcie kolorowe: laurka przygotowana przez dzieci dla policjantów
  • zdjęcie kolorowe: trzech katowickich policjantów z laurkami i dyplomem otrzymanym od dzieci
  • zdjęcie kolorowe: laurka i dyplom dla katowickich policjantów
Powrót na górę strony