Wiadomości

Dzielnicowi szkolili się, aby młodzież była wolna od przemocy

Data publikacji 07.10.2020

Katowiccy dzielnicowi, którzy są wyszkoleni z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej ciągle poszerzają swoje kompetencje. Tym razem szkolili się z metodyki prowadzenia zajęć z młodzieżą tak, aby rozmawiać z nimi podczas zajęć o przeciwdziałaniu przemocy. Podczas lekcji z policjantami prowadzonymi w szkołach, młodzi ludzie usłyszą nie tylko o symptomach przemocy, ale przede wszystkim o tym gdzie można uzyskać pomoc.

zdjęcie kolorowe: na białym tle grafika trzech budynków w niebieskim kolorze i napis Dzielnicowy bliżej nas

Zakończył się cykl szkoleń dla katowickich dzielnicowych z zakresu metodyki prowadzenia zajęć z młodzieżą. Dzielnicowi najczęściej jako pierwsi dowiadują o przemocy domowej podczas obchodu swoich rejonów służbowych. Dzieje się tak nieprzypadkowo, gdyż ofiara przemocy zanim zacznie mówić o swojej traumie, potrzebuje czasu, aby zaufać i uwierzyć, że pomoc zostanie jej udzielona. A to właśnie dzielnicowy, który na co dzień ma kontakt z mieszkańcami swojej dzielnicy, jest wyszkolony z zakresu procedury Niebieskiej Karty. Tym razem katowiccy dzielnicowi poszerzali swoje kompetencje z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej o współpracę z młodzieżą. W trwającym roku szkolnym będą edukować młodych ludzi na temat symptomów ostrzegawczych w związkach, które mogą wskazywać na możliwość wystąpienia zachowań przemocowych w przyszłości. Lekcje pn: „(Nie)bezpieczne związki” będą prowadzone dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych i I klas szkół ponadpodstawowych. Celem lekcji jest również wyposażenie młodych ludzi w wiedzę, gdzie szukać specjalistycznej pomocy i wsparcia, a także przedstawienie najważniejszych zagadnień związanych z procedurą pomocową „Niebieskie Karty”.

Zarówno szkolenia, jak i lekcje odbywają się w ramach programu profilaktycznego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przeciwdziałającego przemocy domowej pn.: „Moc!Na Ty”.

Powrót na górę strony