Tag akty prawne
Rozmiar czcionki
- Idziesz na koncert, mecz lub inną imprezę masową? Pamiętaj, że obowiązują Cię przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych Podczas tegorocznych wakacji w naszym mieście odbędzie się wiele imprez plenerowych, sportowych, artystycznych, które będą zakwalifikowane jako imprezy masowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za bezpieczeństwo uczestników takiej imprezy odpowiada organizator. Jeżeli wybierasz się na koncert czy też mecz, warto zapoznać się regulacjami prawnymi.
- Konfiskata pojazdów mechanicznych za jazdę pod wpływem – nowe przepisy 14 marca 2024 r. wszedł w życie przepis, mówiący o zaostrzeniu kar za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu. Przepis ten jest nowym narzędziem do walki z nietrzeźwymi kierującymi.
- Etyka w Policji – cz. 2 Jak wyglądają działania sieci pełnomocników do spraw ochrony praw człowieka w związku z zagadnieniem równego traktowania kobiet i mężczyzn w Policji? Dlaczego istotnym zadaniem pełnomocników jest upowszechnianie wśród funkcjonariuszy i pracowników Policji wiedzy na temat wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, dotyczących służby Policji? Na co funkcjonariusze i pracownicy Policji mogą liczyć w kontakcie z pełnomocnikami? – między innymi na te pytania odpowiada mł. insp. Krzysztof Łaszkiewicz, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka w drugiej części podcastu #WspólnieBezpieczni.
- Nie przekraczaj granicy, za którą czeka Cię odpowiedzialność karna. Czym jest HEJT? Napisać o jedno zdanie za dużo w Internecie nie jest trudno. Zasłonięci ekranem monitora hejterzy mogą czuć się bezkarnie, ale czy na pewno? O ile sam hejt jest pojęciem bardzo szerokim i próżno szukać go w kodeksie karnym, to już czyny takie jak zniesławienie, znieważenie, uporczywe nękanie, groźby karalne… mogą sprawcy takich zachowań przysporzyć wielu kłopotów z prawem. Uważajmy zatem na to, co publikujemy, bo wszystko w sieci zostawia ślad. Czasem jedno słowo może wyrządzić krzywdę.