KOMISARIAT POLICJI I W KATOWICACH
Rejon nr 1
sierż. Arkadiusz Majcherczyk
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa, zdiagnozowano problem wynikający z braku dostatecznej świadomości młodzieży w zakresie demoralizacji oraz odpowiedzialności karnej wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Katowicach przy ul. Szkolnej 5.
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie zajęć profilaktycznych z uczniami klas 4 i 5 mających na celu zwiększenie świadomości w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich, środkach zapobiegania i zwalczania demoralizacji oraz przestępczości nieletnich.
Rejon nr 2
rejon obsługuje st. sierż. Michał Sobol
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa, zdiagnozowano problem wynikający z braku dostatecznej świadomości młodzieży w zakresie demoralizacji oraz odpowiedzialności karnej wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Katowicach przy al. Roździeńskiego 82.
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie zajęć profilaktycznych z uczniami w celu zwiększenie świadomości w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich, środkach zapobiegania i zwalczania demoralizacji oraz przestępczości nieletnich.
Rejon nr 3
Plan działania priorytetowego:
Zakładany cel do osiągnięcia –
Rejon nr 4
st. sierż. Michał Sobol
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa, zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego jest występowanie wykroczeń szczególnie uciążliwych w rejonie ul. Św. Jacka 1 i 1a w Katowicach. Z przeprowadzonej analizy wynika, że we wskazanym obszarze dochodzi do spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem oraz zaśmiecania miejsca publicznego.
Zakładany cel do osiągnięcia – ograniczenie interwencji oraz popełniania wykroczeń w rejonie ul. Św. Jacka 1 i 1a w Katowicach.
Rejon nr 5
st. asp. Mariusz Budnik
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa, zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego jest brak świadomości nieletnich w zakresie demoralizacji wśród młodzieży szkół podstawowych oraz ich odpowiedzialność karnej.
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie prelekcji w Zespole Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach przy ul. Paderewskiego 46 w celu zwiększenie świadomości uczniów ww. zakresie.
Rejon nr 6
asp. Karolina Tyburkiewicz
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego występuje w obszarze bloków mieszkalnych przy ulicy Sowińskiego 41, 43, 45 w Katowicach. Z przeprowadzonej analizy wynika, że we wskazanym obszarze nasiliło się występowanie oszustw i prób oszustw telefonicznych wśród mieszkańców (seniorów).
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie akcji informacyjnej o możliwych zagrożeniach dotyczących oszustw na tzw. wnuczka lub policjanta.
Rejon nr 7
st. sierż. Agata Tatar
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano problem wynikający z braku dostatecznej świadomości dzieci w zakresie bezpiecznej drogi do przedszkola oraz przekazanie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci.
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie zajęć profilaktycznych z dziećmi związanych z akcją „Bezpieczny Maluch” w Przedszkolu Miejskim nr 33 w Katowicach przy ul. Powstańców 23 w celu zwiększenie świadomości dzieci w tym zakresie.
Rejon nr 8
asp. Michał Morawiecki
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano, że obecnie problemem w rejonie dzielnicowego jest gromadzenie się osób bezdomnych na terenie podwórza ul. Żwirki i Wigury 22 w Katowicach oraz zakłócanie przez nich ładu i porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem, jak również zaśmiecanie oraz zanieczyszczanie wskazanego miejsca.
Zakładany cel do osiągnięcia – ograniczenie lub wyeliminowanie występującego problemu z osobami bezdomnymi oraz zagrożeń wynikających z ich działalności.
Rejon nr 9
asp. Michał Filus
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano, że obecnym problemem w rejonie dzielnicowego jest brak świadomości dorastającej młodzieży w zakresie odpowiedzialności karnej osób nieletnich, środkach zapobiegania i zwalczania demoralizacji, jak również przestępczości nieletnich.
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie zajęć profilaktycznych z uczniami Liceum Ogólnokształcącego nr II w Katowicach przy ul. Głowackiego 6.
Rejon nr 10
sierż. szt. Radosław Rudy
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano, że obecnie problem w rejonie dzielnicowego jest niska świadomość pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Przystań” w Katowicach na ul. Adamskiego 22 w zakresie bezpieczeństwa seniorów. Z przeprowadzonej analizy wynika, że najbardziej zagrożeni są seniorzy, w zakresie oszustw m.in. „na wnuczka”, „na policjanta”.
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie spotkań profilaktycznych z seniorami Domu Pomocy Społecznej „Przystań”w Katowicach na ul. Adamskiego 22.
Rejon nr 11
st. sierż. Maciej Piekarski
Plan działania priorytetowego: na podstawie rozpoznania dzielnicowego, analizy zdarzeń zawartych w bazie SWD, wpisów w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odczuć społeczeństwa zdiagnozowano problem wynikający z braku dostatecznej świadomości młodzieży w zakresie demoralizacji oraz odpowiedzialności karnej.
Zakładany cel do osiągnięcia – przeprowadzenie zajęć profilaktycznych z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego w Katowicach przy ul. Raciborskiej 3 w celu zwiększenie świadomości ww. zakresie.