Wiadomości

Kierując samochodem, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na dodatek w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 06.06.2024

Policjanci z katowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki BMW. Mieszkaniec Siemianowic Śląskich prowadził pojazd, mając w organizmie ponad promil alkoholu oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu. Mężczyźnie za swoje czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi wczesnym rankiem kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami przy ulicy Kościuszki w Katowicach. Podczas służby dokonali kontroli trzeźwości mężczyzny, który prowadził bmw. Jak się okazało miał on 0,48 mg/l alkoholu w organizmie. Na dodatek mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód, którym poruszał się mieszkaniec Siemianowic, od ponad roku miał zatrzymany dowód rejestracyjny oraz nie posiadał aktualnej polisy OC. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Jego sprawa trafi niebawem do sądu.

Katowiccy policjanci apelują!
Kierowco, bądź odpowiedzialny i zachowaj zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących.

Powrót na górę strony