Wiadomości

Katowiccy przewodnicy psów z pokazem w Szkole Policji w Katowicach

Data publikacji 08.05.2024

Policyjni przewodnicy psów służbowych i profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z uczniami klasy mundurowej XV LO w Katowicach odwiedzili Szkołę Policji w Katowicach. Powodem odwiedzin był pokaz wyszkolenia psów służbowych, który przygotowali przewodnicy katowickiej komendy. Pokazowi z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się również młodzi policjanci ze szkolenia zawodowego podstawowego. Jeżeli i ty chcesz zostać policjantem przewodnikiem, który pełni służbę z czworonogiem, zapraszamy do złożenia dokumentów w katowickiej komendzie.

Policyjni przewodnicy psów służbowych i profilaktycy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z uczniami klasy mundurowej XV LO w Katowicach odwiedzili Szkołę Policji w Katowicach. Powodem odwiedzin był pokaz wyszkolenia psów służbowych, który przygotowali przewodnicy katowickiej komendy. Policjanci wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami zaprezentowali ćwiczenia i symulacje różnych sytuacji, które wystąpiły w codziennej służbie. Uczniowie klasy mundurowej a także młodzi policjanci ze szkolenia zawodowego podstawowego mogli zobaczyć pokazy przeszukania pomieszczeń w celu odnalezienia substancji psychoaktywnych czy materiałów wybuchowych. Dodatkowo zaprezentowano trening posłuszeństwa, interwencję z użyciem psa służbowego wobec osoby uzbrojonej w niebezpieczne narządzie oraz taktykę postępowania z osobami zbiorowo naruszającymi porządek publiczny. Pokaz umiejętności czworonogów został ukoronowany działaniami pościgowymi za sprawcą rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Psy i ich przewodnicy z każdym zadaniem poradzili sobie wyśmienicie.

Obserwujący treningi słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych wspólnie z uczniami klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego nr 15 im. rtm. W. Pileckiego w Katowicach mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda służba psów policyjnych i ich przewodników, jakie są rodzaje psów służbowych i poznać wiele ciekawostek z zakresu kynologii policyjnej.

Podobne szkolenia pozwalają przybliżyć kandydatom do służby w Policji charakterystykę naszej formacji i zaprezentować wachlarz możliwości dla osób o różnych talentach. Natomiast młodym adeptom sztuki policyjnej już będącym w służbie wskazują, w jakich sytuacjach można psa służbowego użyć jako np. środka przymusu bezpośredniego, jak przebiega taka procedura i czego można się w takiej sytuacji spodziewać.

Jeżeli i ty chcesz zostać policjantem, zapraszamy do złożenia dokumentów w katowickiej komendzie osobiście, jednak po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu z pracownikiem komórki kadrowej/doborowej pod numerem telefonu: 47 85 124 11.

Dokumenty przyjmowane są od kandydatów w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19 w godzinach:

  • poniedziałek 7.00-18.30
  • wtorek 7.00-15.30
  • środa 7.00-15.30
  • czwartek 7.00-15.30
  • piątek 7.00-15.30

Kandydaci do służby, w stosunku do których postępowanie kwalifikacyjne zostało już wszczęte, powinni oczekiwać na telefoniczną informację od pracownika ds. doboru KWP w Katowicach dotyczącą terminu kolejnego etapu tego postępowania.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w zakładce Zostań Policjantem.

Film AEZO8696.MP4

Pobierz plik AEZO8696.MP4 (format mp4 - rozmiar 19.54 MB)

Powrót na górę strony