Wiadomości

Podsumowanie wielkanocnego weekendu na katowickich drogach

Data publikacji 03.04.2024

Policjanci katowickiej drogówki podsumowali świąteczny weekend na drogach naszego miasta. Mundurowi przeprowadzi prawie 600 kontroli drogowych i przebadali ponad 2,7 tys. kierujących. Niestety, aż 14 kierujących prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Policjanci Zatrzymali 11 praw jazdy i 26 dowodów rejestracyjnych. Podczas wydłużonego weekendu doszło 34 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym został potrącony pieszy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wielkanocny weekend to czas, gdzie wielu mieszkańców naszego miasta podróżowało. Już w piątek można było zauważyć zwiększony ruch na drogach stolicy Śląska. Wielu z kierujących tylko przejeżdżało przez Katowice, aby dojechać do miejsca docelowego swojej podróży. Miniony weekend to również czas wzmożonej pracy policjantów katowickiej drogówki. Niestety, pomimo wielu apeli kierowanych do kierujących pojazdami, aby przestrzegali przepisów drogowego w tym ograniczeń prędkości, zadbali o stan techniczny pojazdów i byli trzeźwi za kierownicą, wielu zbagatelizowało podstawowe zasady bezpieczeństwa, łamiąc obowiązujące przepisy.

W czasie świątecznego weekendu, kiedy to na drogi całego kraju wyjechała zwiększona liczba osób udających się na Święta Wielkanocne, policjanci katowickiej drogówki 35 razy wyjeżdżali do zdarzeń drogowych. W 34 przypadkach były to kolizje, czyli zdarzenia, w których doszło tylko do uszkodzenia pojazdów. Niestety, odnotowano też 1 wypadek drogowy, w którym został potracony pieszy. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W trakcie weekendowej służby policjanci przeprowadzili prawie 600 kontroli drogowych i ponad 2,7 tys. kontroli trzeźwości. Niestety, nie wszyscy kierujący wyruszyli w podróż trzeźwi. Policjanci zatrzymali aż 14 kierujących pod wpływem alkoholu. 2 odpowie za popełnienie przestępstwa, jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a pozostali odpowiedzą za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali również 11 praw jazdy. Podczas działań policjanci ujawnili aż 295 przekroczeń dozwolonej prędkości. Pamiętajmy, że prędkość, z jaką porusza się samochód, ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Ze względu na zły stan techniczny pojazdu lub brak aktualnego badania, mundurowi zatrzymali aż 26 dowodów rejestracyjnych. Zatrzymano również 1 osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności.

To był kolejny wydłużony weekend w tym roku. Sprawmy, aby był to bezpieczny rok, tak aby szczęśliwie wszyscy mogli dotrzeć do celu. Przestrzegajmy nie tylko limitów prędkości, ale dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze i warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego: pieszym, rowerzystą, motocyklista, kierującym samochodem czy też hulajnogą. Każdy z nas może zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przestrzegając obowiązujących przepisów.

Powrót na górę strony