Wiadomości

Jednośladem bezpiecznie do celu

Data publikacji 02.04.2024

1 kwietnia br. Policja rozpoczęła kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU skierowaną do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi. Działania potrwają do 20 czerwca 2024 r.

Prowadzona akcja ma na celu przypominanie i uświadamianie kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych, jak też promowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu.

Jednośladów na naszych drogach jest coraz więcej. Kierują nimi osoby w różnym wieku, w tym też niepełnoletnie. Jednak każdy użytkownik tego typu pojazdu powinien mieć na uwadze, że uczestnicząc w wypadku drogowym, narażony jest na znaczne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Przestrzegajmy zatem przepisów prawa, w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu. Nie warto narażać zdrowia i życia, nie tylko swojego, ale także innych osób, dla kilku chwil emocji.

Niezależnie od tego, jakim rodzajem jednośladu się poruszamy, pamiętajmy też o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Warto również zadbać o bycie widocznym na drodze. Prawidłowe światła pojazdu i kamizelka odblaskowa podniosą nasze bezpieczeństwo.

Do działań na rzecz bezpieczeństwa użytkowników jednośladów przyłączyła się również firma Screen Network S.A., emitując spoty pod hasłem akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych.

zdjęcie kolorowe: plakat promujący akcję pod nazwą "Jednośladem bezpiecznie do celu", na którym umieszczono rower, hulajnogę, motorower i motocykl

Film Bezpiecznie do celu hulajnogą

Pobierz plik Bezpiecznie do celu hulajnogą (format mp4 - rozmiar 1.5 MB)

Film Bezpiecznie do celu motocyklem

Pobierz plik Bezpiecznie do celu motocyklem (format mp4 - rozmiar 2.1 MB)

Film Bezpiecznie do celu motorowerem

Pobierz plik Bezpiecznie do celu motorowerem (format mp4 - rozmiar 3.88 MB)

Film Bezpiecznie do celu rowerem

Pobierz plik Bezpiecznie do celu rowerem (format mp4 - rozmiar 2.15 MB)

Powrót na górę strony