Wiadomości

Uwaga kierowcy! Protest rolników! Utrudnienia w rejonie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego

Data publikacji 19.03.2024

Informujemy kierowców, że w dniu 20 marca 2024 r. w godzinach 5.00 – 19.00 w rejonie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach w związku z protestami rolników wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Prosimy o zapoznanie się z mapą zawierająca utrudnienia w ruchu oraz o stosowanie się do poleceń wydawanych na miejscu przez policjantów.

Przewidywane utrudnienia, które wystąpią w środę 20 marca 2024 roku w godz. 5.00 – 19.00 w rejonie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach związane są z protestem rolników. Ulice Jagiellońska, Reymonta i Ligonia będą całkowicie zablokowane, natomiast ruch na ulicy Francuskiej w rejonie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Jagiellońską będzie odbywał się cyklicznie.

Poniżej prezentujemy mapę z zaznaczonymi ulicami, które ze względu na protest rolników będą wyłączone z ruchu.

W związku z protestem rolników Transport GZM w dniu 20 marca 2024 roku do godz. 20.00 wprowadza trasy objazdowe dla linii autobusowych. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w rozkładach jazdy autobusów na stronie internetowej Transport GZM.

Prosimy wszystkich o właściwe zaplanowanie podróży oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, a także sygnałów dawanych przez policjantów i inne służby uprawnione do kierowania ruchem pojazdów.

zdjęcie kolorowe: wycinek mapy Katowic w rejonie Sląskiego Urzędu Wojewódzkiego z zaznaczonymi ulicami, które będą wyłączone z ruchu ze względu na protest rolników
 

Powrót na górę strony