Wiadomości

Wtargnął pod nadjeżdżający autobus

Katowiccy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło na al. Korfantego w Katowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 69-letni mężczyzna po wyjściu z tramwaju wtargnął na jezdnie wprost pod najeżdżający autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala.

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj o godz. 10.39 na al. Korfantego 141. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 69-letni mężczyzna wysiadł na przystanku z tramwaju i bezpośrednio wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający autobus komunikacji miejskiej linii nr 43. Nieprzytomnemu mężczyźnie pomocy natychmiast zaczął udzielać 17-letni świadek zdarzenia. Wezwana została policja, karetka pogotowia, a także straż pożarna. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Kierujący autobusem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Zabezpieczono krew 69-latka do badań laboratoryjnych. Na czas obsługi zdarzenia drogowego ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

Katowiccy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Pośpiech, nieuwaga, roztargnienie, lekceważenie przepisów ruchu drogowego, to niestety czynniki, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony