Wiadomości

Katowicka drogówka podsumowała działania „Bezpieczny Pieszy”

Data publikacji 13.03.2024

Wczoraj katowicka drogówka przeprowadziła działania „Bezpieczny pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców oraz pieszych w obrębie oznakowanych przejść. W trakcie działań mundurowi ujawnili w 120 wykroczeń, z czego aż 108 dotyczyło przekroczenia prędkości w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Policjanci przy wykorzystaniu kamer wideo i mierników prędkości z funkcją nagrywania wykroczeń objęli szczególnym nadzorem popularną „zebrę” i przyglądali się zachowaniom kierowców oraz pieszych. Stróże prawa od rana do późnego wieczora prowadzili działania, podczas których odnotowali 120 wykroczeń. Zatrzymano do kontroli i ukarano aż 108 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. 10 kierujących nie ustąpiło pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Niestety to wykroczenie, jak i wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych czy przekraczanie prędkości w ich rejonie – to najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem niechronionych użytkowników dróg, którzy są szczególnie narażeni na tragiczne konsekwencje. W sumie mundurowi z drogówki ujawnili 120 wykroczeń popełnionych przez kierujących i 2 przez pieszych. Nałożyli 109 mandatów karnych, 11 osób pouczyli.

Policjanci katowickiej drogówki regularnie prowadzą działania, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Pamiętajmy jednak, że tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. Apelujemy zarówno do pieszych, jak i kierowców o rozwagę i wzajemne poszanowanie na drodze.

Powrót na górę strony