Wiadomości

Łapówka miała załatwić sprawę mandatu i punktów karnych

Data publikacji 13.02.2024

Policjanci katowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego taksówką, który zignorował sygnalizację świetlną i wjechał na skrzyżowanie, pomimo braku możliwości bezpiecznego zatrzymania się. Aby uniknąć mandatu i punktów karnych, mężczyzna zaproponował policjantom łapówkę. Za przestępstwo korupcyjne mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali do kontroli kierującego taksówką, który zlekceważył sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Damrota i Myśliwskiej i wjechał na nie, pomimo możliwości bezpiecznego zatrzymania się przed sygnalizacją i skrzyżowaniem. Mundurowi, którzy jechali tuż za nim zatrzymali pojazd i poinformowali kierującego o popełnionym wykroczeniu drogowym. Już na początku kontroli mężczyzna został poinformowany również, że czynności policyjne są nagrywane. Pomimo, że cała kontrola była rejestrowana przez kamery nasobne, w które wyposażeni są wszyscy policjanci katowickiej drogówki, taksówkarz wyjął pieniądze z portfela i zaoferował łapówkę policjantom, kładąc je na fotel w radiowozie.
Za popełnione wykroczenie mężczyzna miał zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 15 pkt karnymi. Oferując policjantom gotówkę w wysokości 190 złotych, chciał uniknąć nałożenia na niego punktów karnych.
70-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do katowickiej jednostki. Podejrzanemu przedstawiono zarzut przekupstwa funkcjonariuszy, w celu odstąpienia przez nich od czynności prawnych. Za przestępstwo korupcyjne grozi mu kara do 10 lat więzienia. Odpowie również przed sądem za popełnione wykroczenie drogowe.

Powrót na górę strony