Wiadomości

Właściciel samochodu ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł.

Data publikacji 11.01.2024

Właściciel samochodu, którym popełniono szereg wykroczeń w ruchu drogowym, został ukarany przez katowickich policjantów mandatem w kwocie 2 tys. złotych za niewskazanie kierującego. Do brawurowej jazdy doszło w połowie grudnia, a film, na którym zarejestrowano skodę, został opublikowany na jednym z portali społecznościowych. Mamy nadzieję, że to przestroga dla innych „szeryfów szos”.

W połowie grudnia 2023 roku na jednym z portali społecznościowych został zamieszczony film, na którym zarejestrowano brawurową jazdę. Kierujący niebieską skodą octavią, próbował zdyscyplinować kierującego samochodem osobowym, który nie zmienił pasa ruchu i spowolnił jazdę kierującego skodą. W odwecie kierujący skodą spowodował zagrożenie w ruchu drogowym, gwałtownie hamując, tamował ruch i utrudniał jazdę innym uczestnikom ruchu drogowego, zatrzymał się w tunelu i nie sygnalizował zmiany pasa ruchu. Za te wykroczenia powinien zostać ukarany wysokim mandatem karnym i 27 pkt. karnymi.
Film trafił również w ręce katowickich policjantów. Sprawą zajęli się mundurowi z Zespołu ds. Wykroczeń Komisariatu Policji V w Katowicach. Ustalili właściciela skody, którą popełniono szereg wykroczeń na DK 86 w kierunku Sosnowca. 37-latek wezwany na komisariat złożył wyjaśnienia. Mężczyzna odmówił wskazania osoby, która popełniła wykroczenia, kierując samochodem. W związku z powyższym właściciel auta został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł. Mamy nadzieje, że to przestroga dla innych „szeryfów szos” i osób, które „zapominają”, komu pożyczyły samochód. Pamiętajmy o tym, że jeżeli na swojej trasie nie napotkaliśmy kontroli, nie oznacza to, że jesteśmy anonimowi podczas popełniania wykroczeń. Wiele prywatnych samochodów jest wyposażonych w wideorejestratory, a miasto objęte jest systemem monitoringu. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze, przestrzegając obowiązujących przepisów, norm i zachowując minimum kultury osobistej i zrozumienia dla innych kierujących.

  • zdjęcie kolorowe: kadry z video- rejestratora, który zarejestrował brawurowa jazdę niebieskiej skody
  • zdjęcie kolorowe: kadry z video- rejestratora, który zarejestrował brawurowa jazdę niebieskiej skody
  • zdjęcie kolorowe: kadry z video- rejestratora, który zarejestrował brawurowa jazdę niebieskiej skody
Powrót na górę strony