Wiadomości

„Bezpieczeństwo moich Dziadków” – zapraszamy do udziału w konkursie

Data publikacji 30.11.2023

Katowiccy policjanci wraz z Urzędem Miasta Katowice oraz Zespołem Szkół Poligraficzno – Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach serdecznie zapraszają uczniów VII i VIII klas wszystkich katowickich szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie pn. „Bezpieczeństwo moich Dziadków” mającego na celu podniesienie bezpieczeństwa seniorów. Wzmacniając relację międzypokoleniową, razem możemy powstrzymać oszustów!

zdjęcie kolorowe: plakat przedstawiający babcie i dziadka i zachęcający do udziału w konkursie pn: „Bezpieczeństwo moich Dziadków”

Katowiccy policjanci, mając na uwadze ochronę najstarszych mieszkańców Katowic, zorganizowali dla uczniów, którzy w szczególności interesują się informatyką i grafiką komputerową konkurs pn. „Bezpieczeństwo moich Dziadków”. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie „elektronicznej kartki”, która ma zawierać życzenia z okazji „Dnia Babci i Dziadka” i ostrzeżenie przed oszustami oraz bezpieczne, asertywne zachowania, które pomogą osobom starszym uniknąć stania się ofiarą przestępstwa. Dla laureatów przewidziano dyplomy i nagrody w postaci bonów podarunkowych oraz upominki dla bliskich seniorów.

Wybrana przez Jury zwycięska „kartka z życzeniami” zostanie wydrukowana w liczbie 1400 sztuk i przekazana uczniom katowickich szkół m.in.: do klas laureatów konkursu I, II i III miejsca. Natomiast jej wersja elektroniczna zostanie przesłana do wszystkich katowickich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w celu publikacji na szkolnych stronach internetowych, oraz pokazania przez uczniów swoim bliskim z okazji „Dnia Babci i Dziadka” w dniach 21 i 22 stycznia 2024 roku omawiając zasady bezpieczeństwa.

Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie konkursu, które są do pobrania poniżej.

zdjęcie kolorowe: plakat przedstawiający babcie i dziadka i zachęcający do udziału w konkursie pn: „Bezpieczeństwo moich Dziadków”

Powrót na górę strony