Wiadomości

Działania w strefie „Tempo 30”

Data publikacji 27.11.2023

Policjanci katowickiej komendy przeprowadzili kolejną odsłonę działań w strefie uspokojonego ruchu, czyli w obszarze miasta, gdzie na drogach dopuszczalna prędkość jest ograniczona do 30 km/h. Policjanci dokonywali pomiarów prędkości oraz przypominali kierującym o obowiązku dostosowania prędkości pojazdu do obowiązujących przepisów.

Zdjęcie kolorowe: lizak i zawieszka samochodowa

Działania w strefie dopuszczalnej prędkości Tempo 30 nie stanowią już nowości w Katowicach. Przeprowadzane przez policjantów akcje profilaktyczno-edukacyjne, przypominają o stosowaniu się do ograniczenia prędkości w centrum miasta. Tym razem mundurowych Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach można było spotkać na terenie Śródmieścia. Policjanci podczas kontroli przypominali kierującym samochodami, aby zdjęli nogę z gazu. Kierowcy otrzymali zawieszki zapachowe oraz lizaki z hasłem Zwolnij! Tempo 30, które ma im przypominać o ograniczeniach prędkości oraz wysokości grzywien w przypadku ich przekroczenia.

Przypominamy, iż strefa uspokojonego ruchu oznacza większe bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych, poprawę płynności ruchu w centrum miasta oraz obniżenie poziomu hałasu.
Zdjęcie kolorowe: policjanta wręczająca zawieszkę samochodową kierującemu

  • Zdjęcie kolorowe: policjant dokonuje pomiaru prędkości samochodu
  • Zdjęcie kolorowe: policjant dokonuje pomiaru prędkości samochodu
  • Zdjęcie kolorowe: policjant rozmawiający z kobietą
Powrót na górę strony