Wiadomości

O bezpieczeństiwe podczas pikniku z kierowcami rajdowymi

Data publikacji 22.11.2023

Katowiccy policjanci po raz kolejny wzięli udział w pikniku plenerowym, pn. Pikniki z Bebokiem, które odbyło się na terenie Ośrodka Sportowego Kolejarz - MOSiR w Katowicach. Wraz z przedstawicielami śląskiej załogi rajdowej Jarosławem i Marcinem Szeją poszerzali wiedzę uczestników pikniku z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Piknik ten był wyjątkowy, ponieważ odbył się w dniu 19 listopada, w którym przypadał „Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych”.

zdjęcie kolorowe: policjantka rozmawiająca z dziećmi o znakach drogowych
„Pikniki z Bebokiem” stanowią wspaniałą okazję do poprawy wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez edukację oraz popularyzację właściwych zachowań na drodze. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych, jak i również dorosłych uczestników. Dzieci oraz młodzież wzięli czynny udział w konkursie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Osoby pełnoletnie mogły sprawdzić jak negatywny wpływ na organizm człowieka, w szczególności na jego ośrodkowy układ nerwowy, ma alkohol. Dzięki wykorzystaniu alkogogli i pokonaniu toru przeszkód mogli odczuć wpływ „alkoholu” na koordynację ruchową oraz wzrok.

Katowiccy policjanci podczas pikniku rozmawiali z uczestnikami o skutkach nieodpowiedzialnej i brawurowej jazdy, przypominając o „Światowym Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych”.

Dzięki podjętym działaniom katowiccy policjanci mogli przypomnieć obecnym uczestnikom wydarzenia, że bezpieczeństwo na drodze niezależnie od tego, czy kierujemy pojazdem, czy jesteśmy pieszymi, zależy od naszego zachowania, koncentracji i przestrzegania obowiązujących przepisów. To dzięki decyzjom, które podejmujemy na drodze, zależy zdrowie i życie człowieka.
zdjęcie kolorowe: policjantka podczas pamiątkowego zdjęcie z Irkiem Bieleninikiem, prowadzącym piknik

  • zdjęcie kolorowe: dwie katowickie policjantki podczas pamiątkowego zdjęcia z dziećmi uczestniczącymi w pikniku
  • zdjęcie kolorowe: policjantka podczas pamiątkowego zdjęcia z małym chłopcem
  • zdjęcie kolorowe: chłopiec rozwiązujący krzyżówkę dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym
  • zdjęcie kolorowe: policjantka nadzorująca kobie4tę przechodzącą tor przeszkód w alkogoglach
  • zdjęcie kolorowe: policjantka na stanowisku profilaktycznym
  • zdjęcie kolorowe: elementy odblaskowe przygotowane dla uczestników pikniku
Powrót na górę strony