Wiadomości

Aresztowany za oszustwa, zniszczenie samochodów i złamanie sądowego zakazu

Data publikacji 20.11.2023

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Katowicach zatrzymali 19-latka, który pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kierował wielokrotnie samochodami. Wynajmował je na cudze dane i prawo jazdy w wypożyczalni. Niestety każdy z wypożyczonych samochodów został przez nastolatka zdewastowany. Nie zapłacił również za ich wynajem. Na czas trwającego postępowania został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Katowicach zatrzymali 19-latka, który wypożyczał samochody na cudze dane osobowe, posługując się cudzym prawem jazdy, a następnie pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wielokrotnie kierował samochodami. Zgodnie z prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Tychach, zakaz obowiązywał go do 10 grudnia 2023 r. Niestety młody chłopak złamał go aż 6-krotnie. 3 wypożyczone samochody kompletnie zdewastował, niszcząc ich wnętrze i karoserię, m.in. malując je farbą w sprayu. Starty oszacowano na kwotę prawie 90 tys. zł. Ponadto zatrzymany nastolatek jest dłużny firmie zajmującej się wypożyczaniem samochodów, kwotę prawie 1,5 tys. zł. z tytułu nieuiszczonych opłat za wynajem.

19-latkowi przedstawiono 12 zarzutów dotyczących załamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, oszustwa i zniszczenia cudzej rzeczy. Na czas trawiącego postępowania, na wniosek prokuratury sąd aresztował zatrzymanego na 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony