Wiadomości

„Pierwszy dzień szkoły” z katowickimi służbami

Data publikacji 05.09.2023

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. W tym dniu, jak co roku, funkcjonariusze katowickiej Policji wraz z partnerami realizowali akcję profilaktyczną, pn. „Pierwszy dzień szkoły” w ramach kampanii „Błyskotliwy Pierwszak, czyli bezpieczna droga do szkoły”.

Pierwszy dzień szkoły to duże święto nie tylko dla uczniów, ale również dla służb dbających na co dzień o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego katowiccy policjanci wraz z funkcjonariuszami i pracownikami Straży Miejskiej, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Zarządu Transportu Metropolitalnego, przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach zrealizowali akcję ukierunkowaną przede wszystkim na bezpieczeństwo pieszych, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariuszy można było spotkać w pobliżu katowickich szkół podstawowych, takich jak Szkoła Podstawowa Nr 67, 28, 15, 19, 51, 9, 48 w Katowicach. W pobliżu jednej z największych szkół tj. Szkoły Podstawowej Nr 27 w Katowicach pojawiły się również pluszowe maskotki, będące symbolem bezpiecznych podstaw dla najmłodszych uczniów. Sznupek, Ryś, Tirek, a nawet Zebra wspierały dobre postawy wśród pierwszoklasistów. Wszystkim uczestnikom spotkań z funkcjonariuszami wręczono kilka tysięcy elementów odblaskowych.

Istotnym elementem jest także reakcja na wykroczenia kierujących pojazdami, których zachowanie determinuje poczucie zagrożenia wśród społeczeństwa. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Katowicach czuwali nad bezpieczeństwem uczniów poprzez kontrole trzeźwości kierujących oraz kontrole prędkości pojazdów poruszających się w rejonie katowickich szkół. Działania będą prowadzone również w kolejnych dniach września.

 • zdjęcie kolorowe: policjant ruchu drogowego kontrolujący pojazdy w rejonie szkoły
 • zdjęcie kolorowe: policjant i strażnicy miejscy rozdający uczniom elementy odblaskowe
 • zdjęcie kolorowe: nspektor inspekcji transportu drogowego rozdający odblaski pierwszoklasistom
 • zdjęcie kolorowe: policjantka rozdająca odblaski pierwszoklasistom
 • zdjęcie kolorowe: inspektor inspekcji transportu drogowego rozdający odblaski pierwszoklasistom
 • zdjęcie kolorowe: policjantka i inspektor inspekcji transportu drogowego rozdający odblaski pierwszoklasistom
 • zdjęcie kolorowe: policjantka rozmawiająca o bezpieczeństwie podczas rozpoczęcia roku szkolnego w szkole podstawowej
 • zdjęcie kolorowe: Sznupek, Ryś, Tirek przed szkoła podstawowej czekają na dzieci
 • zdjęcie kolorowe: Sznupek, Ryś, Tirek podczas pamiątkowego zdjęcia
 • zdjęcie kolorowe: Sznupek, Ryś, Tirek i funkcjonariusze podczas pamiątkowego zdjęcia
 • zdjęcie kolorowe: funkcjonariusze podczas pamiątkowego zdjęcia
Powrót na górę strony