Wiadomości

Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie!

Data publikacji 22.05.2023

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wraz z motocyklistami ze stowarzyszenia „Moto Pistons Górny Śląsk” przeprowadzili akcję „Patrz w lusterka — motocykle są wszędzie”. Podczas działań zachęcano kierowców samochodów do częstszego spoglądania w lusterka oraz kultury i wzajemnego szacunku na drodze. Wszystko po to, żeby wszyscy uczestnicy ruchu byli i czuli się na drodze bezpiecznie.

Celem przeprowadzonych działań było uświadomienie kierującym samochodami, że motocykl na drodze jest mniej widoczny niż auto. Dlatego tak istotne jest korzystanie z lusterek — już jedno spojrzenie może ocalić czyjeś zdrowie lub życie. W trakcie działań przypomniano uczestnikom ruchu drogowego o wzajemnym poszanowaniu na drodze. Motocykliści ze stowarzyszenia „Moto Pistons Górny Śląsk” apelowali do kierowców samochodów, by ci częściej spoglądali w lusterka i upewniali się, czy ktoś ich nie wyprzedza. Poruszyli też kwestię stylu jazdy i namawiali, by bez powodu nie zmuszać motocyklistów do nagłego hamowania. To bardzo ważne, bo tego typu zachowanie może doprowadzić do tragedii.

Każdy uczestnik działań został wyposażony przez motocyklistów naklejkę z hasłem „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”.

  • zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej drogówki na motocyklu służbowym w towarzystwie motocyklistów ze stowarzyszenia „Moto Pistons Górny Śląsk”
  • zdjęcie kolorowe: policjantka katowickiej komendy w towarzystwie motocyklistów ze stowarzyszenia „Moto Pistons Górny Śląsk”
  • zdjęcie kolorowe: policjantka katowickiej komendy w towarzystwie motocyklistów ze stowarzyszenia „Moto Pistons Górny Śląsk” kontroluje samochód
  • zdjęcie kolorowe: mężczyzna ze stowarzyszenia „Moto Pistons Górny Śląsk” nalepia naklejkę na tylna szybę samochodu
  • zdjęcie kolorowe: służbowe motocykle policjantów katowickiej drogówki
  • zdjęcie kolorowe: katowiccy policjanci  w towarzystwie motocyklistów ze stowarzyszenia „Moto Pistons Górny Śląsk” podczas pamiątkowego zdjęcia
Powrót na górę strony