Wiadomości

To był „Bezpieczny Weekend”

Data publikacji 04.05.2023

Policjanci z katowickiej drogówki podsumowali wyniki działań realizowanych w trackie długiego majowego weekendu. Działania rozpoczęły się w piątek 28 kwietnia i trwały do czwartku 4 maja. W tym czasie na katowickich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci wezwani zostali do 54 kolizji i zatrzymali 3 kierujących pod wpływem alkoholu.

Podczas tegorocznego długiego majowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem podróżujących osób czuwały zwiększone siły Policji. Działania były realizowane w dniach od 28 kwietnia do 4 maja 2023 r.

W tym czasie na katowickich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci wezwani zostali do 54 kolizji, tj. o 9 zdarzeń drogowych mniej niż podczas ubiegłorocznego weekendu. Mundurowi w trakcie działań ujawnili aż 600 wykroczeń drogowych. Jeden z kierujących utracił swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. W trakcie wydłużonego weekendu policjanci katowickiej drogówki przeprowadzili również kontrole trzeźwości, w wyniku których ujawnili 3 kierujących, pod wpływem alkoholu. Jeden z nich kierował samochodem, a pozostali poruszali się na hulajnodze. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Natomiast kierujący, którzy prowadzili hulajnogi pod wpływem alkoholu, odpowiedzą za popełnione wykroczenie.

W trakcie długiego weekendu policjanci zabezpieczali również 4 zgromadzenia, podczas których nie doszło do żadnego naruszenia prawa.
 

Powrót na górę strony