Wiadomości

Dzień Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu w Katowicach

Data publikacji 26.10.2022

Katowiccy policjanci informują, że w dniach 28.10. - 02.11.2022 r. w rejonie cmentarzy będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych, którzy chcą odwiedzić groby swoich najbliższych. W tych dniach w rejonie cmentarzy zostanie czasowo zmieniona organizacja ruchu. W celu bezpiecznego dotarcia w rejon nekropolii zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą zmian i stosowania się do poleceń wydawanych na miejscu przez policjantów i inne osoby uprawnione do kierowania ruchem.

  • Rejon cmentarza przy ul. Sienkiewicza

Zamknięcie ulicy dla ruchu kołowego nastąpi od ul. Powstańców, za wyjątkiem osób niepełnosprawnych i mieszkańców posesji. Zalecany objazd ul. Jagielońską.
- parkowanie pojazdów – plac Sejmu Śląskiego, ul. Wita Stwosza.

  • Rejon cmentarza przy ul. Damrota

Zamknięcie ulicy dla ruchu kołowego nastąpi od ul. Powstańców do ul. Przemysłowej. Zalecany objazd ul. Przemysłowa, ul. Graniczna, ul. Powstańców.
- parkowanie pojazdów - parking ul. Przemysłowa, parking przy D.H. „Belg”, ul. Damrota.

  • Rejon cmentarza przy ul. Brackiej

Zamknięcie ulicy dla ruchu kołowego prawego pasa ul. Brackiej na odcinku od ul. Chorzowskiej do DTŚ. Z uwagi na zamknięcie prawego pasa ulicy Brackiej nastąpi wyłączenie jednego pasa do skrętu w lewo z ulicy Chorzowskiej do ulicy Brackie, a także jednego pasa ruchu do jazdy na wprost przy ul. Złotej. Zalecany objazd ul. Chorzowską, Oś.1000-lecie
- parkowanie pojazdów – ul. Złota, plac przy stacji paliw, ul. Bracka.

  • Rejon cmentarza przy ul. Wróblewskiego

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego od ul. Podhalańskiej do ul. Wrocławskiej. Zalecany objazd ul. Markiefki , ul. Leopolda.
- parkowanie pojazdów - parking przy cmentarzu, ul. Nowotarska.

  • Rejon cmentarza ul. Murckowska

Wprowadzenie znaku „zakaz zatrzymywania” z odholowaniem pojazdu na koszt właściciela na odcinku od wylotu z A-4 do wyjazdu z ul. Porcelanowej oraz wprowadzenie oznakowania określającego wjazd i wyjazd z parkingu przy cmentarzu.

- parkowanie pojazdów – parking przy cmentarzu, Dolina Trzech Stawów.

  • Rejon cmentarza przy ul. Panewnickiej

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Bronisławy od ul. Panewnickiej do ul. Śląskiej (w przypadku dużego natężenia ruchu pieszego może nastąpić czasowe wstrzymanie ruchu kołowego). Zalecany objazd ul. Piotrowicka, ul. Śląska, ul. Medyków.
- parkowanie pojazdów – parking pl. Kościelny, pobliskie ulice.

  • Rejon cmentarza przy ul. Cmentarnej

zamknięcie całego odcinka ulicy dla ruchu kołowego. Zalecany objazd ul. Bagienną
- parkowanie pojazdów - ul. Oswobodzenia.

  • Rejon cmentarza przy ul. Gliwickiej

- parkowanie pojazdów - ul. Marii Gepret-Meyer, ul. Gliwicka, ul. Ondraszka.

  • Rejon cmentarza przy ul. Armii Krajowej

- parkowanie pojazdów w miejscach wyznaczonych wzdłuż ul. Armii Krajowej.

  • Rejon cmentarza przy ul. Popiełuszki

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego od ul. Le Ronda do ul. Techników.

- parkowanie pojazdów wzdłuż ul. Popiełuszki po lewej stronie oraz na parkingach wzdłuż ul. Techników.

Kierowcom przypominany także, iż w okresie Wszystkich Świętych na drogach w pobliżu cmentarzy, częściej niż zwykle spotkamy osoby piesze poruszające się poboczem lub jezdnią. Powinniśmy zatem jechać ostrożnie i mieć na uwadze, że pieszy o zmroku dostrzegany jest przez kierującego niemal w ostatniej chwili. Pieszych uczulamy, aby zadbali o własne bezpieczeństwo i jeśli nie jest to absolutnie konieczne nie korzystali z jezdni, a jeśli już muszą pamiętali o zasadzie szczególnej ostrożności i elementach odblaskowych na odzieży.

Powrót na górę strony