Wiadomości

Szopienice – działania na rzecz społeczności lokalnych

Data publikacji 28.09.2022

W piątek i sobotę dzielnicowi katowickiej piątki uczestniczyli w działaniach, które miały na celu realizację wniosków w sferze porządku publicznego mieszkańców Katowic. To właśnie miejsca wskazane przez lokalną społeczność z Szopienic, były kontrolowane przez mundurowych.

Piątkowe i sobotnie popołudnie dzielnicowi Komisariatu Policji V w Katowicach spędzili na patrolowaniu przestrzeni publicznej, w której mieszkańcy oczekiwali zintensyfikowania liczby prewencyjnych kontroli. Współpraca Rady Dzielnicy Szopienice z Komendą Miejska Policji w Katowicach w ramach Rady Społecznej Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach pozwoliła na przekazanie przez Radnych Dzielnicowych, którzy są bezpośrednimi przedstawicielami mieszkańców listy miejsc, w których zasadnym było kierowanie policyjnych patroli.

Dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji V w Katowicach, Przewodnicy Psów Służbowych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach jak również Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach, którzy odbywali służby terenowe - dbali o porządek we wskazanych miejscach. Podczas działań wylegitymowano 7 osób, ujawniono 9 wykroczeń porządkowych, a także zrealizowano jedno doprowadzenie w celu wytrzeźwienia.

Oczekiwania społeczne w sferze bezpieczeństwa i porządku publicznego są niezwykle istotne i wpływają na utrzymanie stałego wysokiego poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Każdy może zasygnalizować naruszenie przepisów prawa czy też wskazać Policji inne niepożądane zjawisko w rejonie, w którym mieszka. Służy do tego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenia w ramach platformy podejmowane są codziennie przez katowickich policjantów.

  • Zdjęcie kolorowe przedstawia umundurowanych policjantów w trakcie patrolu.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia umundurowanych policjantów w trakcie czynności służbowych na obszarze kolejowym.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia umundurowanych policjantów - przewodników psów służbowych.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia umundurowanych przewodników psów służbowych w tracie patrolu.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia umundurowanego przewodnika psa służbowego w trakcie kontroli placu.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia umundurowanego policjanta realizującego doprowadzenie.
  • Zdjęcie kolorowe przedstawia umundurowanego policjanta podczas sporządzania dokumentacji służbowej w jednostce Policji.
  • Zdjęcie kolorowe przestawia naszywkę na mundur "Komenda Miejska Policji w Katowicach".
  • Zdjęcie kolorowe przestawia naszywkę na policyjny mundur "Przewodnik psa służbowego".
Powrót na górę strony