Wiadomości

Wysokie mandaty i utrata prawa jazdy

Data publikacji 15.09.2022

Praktycznie codziennie policjanci katowickiej drogówki zatrzymują prawo jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Często w ciągu jednego dnia uprawnienia traci nawet kilka osób. Tylko wczoraj na ul. Roździeńskiego swoje prawo jazdy straciło aż 3 kierujących.

zdjęcie kolorowe: trzy druki mandatów karnych kredytowanych wystawionych za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

Nadmierna prędkość na drodze jest niestety wciąż jedną z głównych przyczyn najcięższych zdarzeń drogowych. Dlatego też nie ma i nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Policjanci katowickiej drogówki codziennie kontrolują prędkość nie tylko w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do jej przekraczania. Do służby angażowane są nie tylko patrole oznakowane, ale również pojazdy nieoznakowane z katowickiej grupy "Speed".
Tylko wczoraj podczas kontroli na ul. Roździeńskiego mundurowi ujawnili 3 przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kierujący volkswagenem na odcinku drogi, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h jechał 111 km/h. Kierujący za przekroczenie prędkości o 61 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł. i punktami karnymi. Utracił również swoje prawo jazdy. Swoje uprawnienia do kierowania pojazdami straciło również dwóch kierowców fordów, którzy na tej samej ulicy przekroczyli prędkość o 52 i 58 km/h. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami po 1,5 tys. zł. i punktami karnymi.

Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się nie tylko do przepisów ruchu drogowego, ale również o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych.

Powrót na górę strony