Wiadomości

Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Data publikacji 25.07.2022

25 lipca jest dniem patrona kierowców - św. Krzysztofa, w którym obchodzony jest również Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z tej okazji policjanci apelują do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy jednak o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze nie tylko „od święta”.

Zdjęcie kolorowe: mapa konturowa Polski w którą wpisano 25 lipca 2022 roku Dzień Bezpiecznego Kierowcy. dla każdego jest miejsce na drodze. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

To czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Kierując pojazdem odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców o rozważną jazdę każdego dnia. Przestrzegajmy przepisów prawa, bądźmy zawsze życzliwi. Apel o respektowanie przepisów ruchu drogowego kierujemy również do pozostałych użytkowników dróg.

Powrót na górę strony