Wiadomości

Dzielnicowi o bezpieczeństwie w czasie wakacji

Data publikacji 20.07.2022

Dzielnicowi z Komisariatu V Policji w Katowicach spotkali się z mieszkańcami Giszowca, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w czasie letnich wakacji. Festyn, w którym wzięli udział, był doskonałą okazją, aby porozmawiać o policyjnym fachu i zaprezentować policyjny sprzęt.

zdjęcie kolorowe; policjant stojący przy radiowozie  w czasie festyny z mieszkańcami Giszowca

Dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Katowicach mł. asp. Jacek Jaroszewski oraz mł. asp. Daniel Janiszewski uczestniczyli w festynie pod nazwą Powitanie Lata 2022 „ Bajtle z Gisza na Trampolinach” w Katowicach przy ul. Pszczyńskiej 6. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać nie tylko o bezpieczeństwie w czasie letnich wakacji, ale również o bezpieczeństwie na Giszowcu.

Pamiętajmy, że w czasie letnich wakacji nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są właśnie dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że urlop nie zwalnia rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoich pociech. W tym szczególnym okresie należy zapewnić dzieciom opiekę i zainteresowanie, w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu.

Policjanci w czasie spotkania z dziećmi i młodzieżą omówili sytuacje, które mogą stwarzać zagrożenie i wskazali sposoby ich unikania,  gdy już zaistnieją tak, aby poradzić sobie z nimi w możliwie jak najbezpieczniejszy sposób. Rodzice w domu również powinni porozmawiać z dzieckiem o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami, nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego (np. podczas jazdy rowerem czy też hulajnogą) czy sięganiem po różnego rodzaju używki. Zainteresujmy się, z kim nasza pociecha spędza czas poza domem, aby to były naprawdę bezpieczne, beztroskie i szczęśliwe wakacje.

  • zdjęcie kolorowe: dzielnicowy z V komisariatu przy policyjnym radiowozie z uczestnikami festynu
  • zdjęcie kolorowe: policjant siedzący w radiowozie i chłopczyk siedzący za kierownicą radiowozu
  • zdjęcie kolorowe; policjant stojący przy radiowozie  w czasie festyny z mieszkańcami Giszowca
Powrót na górę strony