Wiadomości

Zatrzymany za łapówkę

Data publikacji 22.06.2022

Policjanci z katowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego volvo, który o 56 km/h przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Aby uniknąć utraty prawa jazdy, mężczyzna wręczył policjantom łapówkę. Zatrzymany odpowie teraz nie tylko za popełnione wykroczenie, ale również za przestępstwo korupcyjne, za które grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach na ul. Kościuszki zatrzymali do kontroli kierującego volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi poinformowali mężczyznę o popełnionym wykroczeniu, za które miał zostać nałożony wysoki mandat i punkty karne oraz zatrzymane miało zostać jego prawo jazdy.  Pomimo tego, że cała kontrola była rejestrowana przez kamery nasobne, w które wyposażeni są wszyscy policjanci katowickiej drogówki, kierujący próbował wręczyć policjantom 200 łapówki. Oferując mundurowym pieniądze, chciał uniknąć konsekwencji za swoje czyny. 65-latek został zatrzymany i doprowadzony do katowickiej komendy. Za wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. i 10 pkt karnymi. Policjanci zatrzymali też kierującemu prawo jazdy.

Na czas trwającego postępowania mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Zastosowano również wobec niego poręczenie majątkowe, a także tymczasowego zajęcia mienia w postaci gotówki. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony