Wiadomości

Podsumowali działania „Bezpieczna Wielkanoc 2022"

Data publikacji 19.04.2022

Policjanci katowickiej drogówki podsumowali działania „Bezpieczny Wielkanoc 2022" podczas których mundurowi dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, dyscyplinując kierowców i pieszych naruszających przepisy ruchu drogowego. Podczas działań policjanci ujawnili ponad 400 wykroczeń i wyeliminowali z dalszej jazdy 10 kierujących pod wpływem alkoholu. W trakcie świątecznego weekendu odnotowano 21 kolizji, a 6 kierujących utraciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Od piątku 15 kwietnia na drogach całego kraju można było zaobserwować więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Przez kolejne dni policjanci byli widoczni nie tylko na „wylotówkach” i trasach szybkiego ruchu oraz miejscach newralgicznych, ale również na rzadziej użytkowanych drogach, w miastach i wsiach. Mundurowi, przy wykorzystaniu oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, videorejestratorów, dronów, ręcznych mierników prędkości oraz innych środków technicznych, czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci kontrolowali  prędkość, a także stan techniczny samochodów. W trakcie działań policjanci katowickiej drogówki obsłużyli 21 kolizji drogowych i ujawnili ponad 400 wykroczeń. 6 kierującym odebrano prawo jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanych prędkości o ponad 50 km/h. Ponadto z dalszej jazdy wyeliminowano 10 kierujących pod wpływem alkoholu, aż 3 z nich to rowerzyści.

Rozwaga, przestrzeganie przepisów i ostrożność za kierownicą to zasady odpowiedzialnego kierowcy nie tylko w czasie świąt. Dlatego też policjanci zapowiadają kolejne kontrole i działania.

  • zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej drogówki wykonujący pomiar prędkości samochodu
  • zdjęcie kolorowe: policjanci katowickiej drogówki z patrolu motocyklowego podczas kontroli kierującego motocyklem
  • zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej drogówki wypełniający dokumentację służbową
Powrót na górę strony