Wiadomości

O bezpieczeństwie na stoku z uczestnikami giełdy narciarskiej

Data publikacji 21.02.2022

Katowiccy policjanci po raz kolejny na Śląskiej Giełdzie Narciarskiej rozmawiali z wielbicielami śnieżnych sportów o bezpieczeństwie na stoku. Dla dzieci i młodzieży przygotowali konkurs z nagrodami, w którym można było wygrać kaski narciarskie.

Policjanci wydziału prewencji zajmujący się profilaktyką społeczną katowickiej komendy po raz kolejny na giełdzie narciarskiej stworzyli stanowisko profilaktyczne, na którym promowali bezpieczne zachowania na stoku. Przypomnieli przepisy i zasady bezpieczeństwa obowiązujące na stoku zgodnie z Dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), a także w ruchu drogowym. Dla dzieci i młodzieży policjanci przygotowali konkursy z zakresu bezpieczeństwa na stoku, a także podczas zimowego wypoczynku. Nagrodą były kaski, bidony, worki, odblaski, breloki z nazwą kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
Ponadto policjanci zapraszali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym pn. „Śnieżny Dekalog” organizowany przez Komendę Główną Policji oraz rozmawiali z kierowcami o bezpiecznym podróżowaniu samochodem podczas ferii zimowych. Wielu z kierujących zainteresowanych było zmianami, jakie nastąpiły w przepisach dotyczących ruchu drogowego. Odwiedzający giełdę otrzymali również ulotki z Dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), kolorowanki „Bezpieczne ferie zimowe”, czy naklejki ze Sznupkiem lub odznaką policyjną. Działania odbyły się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Więcej o kampanii i obowiązujących na stoku przepisach i zasadach przeczytasz klikając w link.

  • zdjęcie kolorowe: katowicka policjantka rozmawiająca na temat bezpieczeństwa na stoku z narciarzem
  • zdjęcie kolorowe: katowicka policjantka na stoisku profilaktycznym
  • zdjęcie kolorowe: stoisko profilaktyczne katowickiej komendy ustawione na giełdzie narciarskiej
  • zdjęcie kolorowe: osoba rozwiązująca zadanie dotyczące bezpieczeństwa na stoku
  • zdjęcie kolorowe: policjantka podczas rozmów o bezpieczeństwie z uczestnikami fieldy narciarskiej
  • zdjęcie kolorowe: policjantka i policjant na stoisku profilaktycznym katowickiej komedy
Powrót na górę strony