Wiadomości

Areszt za wymuszenia rozbójnicze i rozbój

Data publikacji 21.02.2022

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Katowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze w markecie. Podejrzany chciał ukraść towar za ponad 800 złotych. Ochroniarz, który nie dopuścił do kradzieży, został przez niego uderzony metalowym prętem. To nie jedyne przestępstwo, za które odpowie podejrzany...

Kryminalni z I komisariatu w Katowicach zatrzymali 21-letniego mężczyznę, podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze w markecie przy ul. Uniwersyteckiej. Do zdarzenia doszło na początku miesiąca. Młody mężczyzna wszedł do marketu, aby zrobić zakupy. Kiedy koszyk był już pełny, przejechał przez linię kas, nie płaca za towar. Na parking wybiegł za nim ochroniarz, który usiłował zapobiec kradzieży. 21-latek, chcąc zatrzymać skradziony towar, uderzył metalowym prętem ochroniarza w głowę. Towar o wartości ponad 800 złotych odzyskano, ale sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i zaczął się ukrywać. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Katowicach, którzy rozpoczeli poszukiwania sprawcy. Wtedy też okazało się, że mężczyzna jest również sprawcą wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło w markecie przy ul. Granicznej i rozboju z ul. Brynowskiej. W markecie  podejrzany ukradł alkohol o wartości prawie 700 i groził ochroniarzowi sklepu nożem, natomiast na przystanku, grożąc kobiecie, ukradł jej portfel z gotówką i biżuterię.
Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony