Wiadomości

Dziś działania „Autostradą wolniej = bezpieczniej”

Data publikacji 16.02.2022

Od wczesnych godzin rannych na autostradzie A4 trwają wzmożone kontrole drogowe w ramach akcji „Autostradą wolniej = bezpieczniej”. Policjanci drogówki z Chorzowa, Gliwic, Katowic, Rudy Śląskiej i Zabrza zwracają szczególną uwagę na kierujących poruszających się z nadmierną prędkością i łamiących pozostałe przepisy ruchu drogowego. Inicjatorem działań jest Komisariat Autostradowy Policji w Gliwicach.

Z inicjatywy kierownictwa Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach na autostradzie A4 prowadzone są działania pn. „Autostradą wolniej = bezpieczniej”. W akcję zaangażowani są policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego komend z Chorzowa, Gliwic, Katowic, Rudy Śląskiej i Zabrza. Stróże prawa zwracają uwagę na kierujących niestosujących się do obowiązujących limitów prędkości i łamiących inne przepisy drogowe. W działaniach wykorzystywane są przede wszystkim nieoznakowane radiowozy policyjnej grupy „Speed”.

Apelujemy do kierujących o jazdę zgodną z przepisami i przypominamy o wysokich karach za łamanie przepisów ruchu drogowego obowiązujących od stycznia tego roku.

 

Powrót na górę strony