Wiadomości

O bezpieczeństwie na stoku z katowickimi dzieciakami

Data publikacji 02.02.2022

Dzielnicowi z Komisariatu V Policji w Katowicach spotkali się z dziećmi ze świetlicy środowiskowej i rozmawiali na temat bezpieczeństwa w trakcie zbliżających się ferii zimowych. Dzielnicowi przypomnieli również o trwającym konkursie plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „Śnieżny dekalog” promujący bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia, w którym każdy może wziąć udział.

W ramach przedsięwzięcia profilaktycznego w Świetlicy Środowiskowej im. Św Barbary  w Katowicach przy ul. Młodzieżowa 10, dzielnicowi z Komisariatu V Policji w Katowicach rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w trakcie zbliżających się ferii  zimowych. W spotkaniu, które przeprowadzili st sierż. Piotr Szlęk oraz st sierż. Dominik Pelikan udział wzięło 13 dzieci z rejonu dzielnicy Giszowiec. W trakcie prelekcji funkcjonariusze przy pomocy materiałów przygotowanych przez Centrum Profilaktyki Społecznej KWP Katowice przybliżyli najczęściej występujące zagrożenia z którymi mogą spotkać się dzieci podczas spędzania wolnego czasu w trakcie ferii zimowych. Podczas trwania spotkania dzieci  swobodnie rozmawiały i zadawały pytania na nurtujące je tematy. Na zakończenie prelekcji dzielnicowi wręczyli wszystkim dzieciom ulotki "Dekalog Narciarza" zachęcając je do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „ŚNIEŻNY DEKALOG” promujący bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia.
W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo w dwóch kategoriach wiekowych:

  • kategoria I - wiek: 5-10 lat,
  • kategoria II - wiek: 11-16 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 4 marca 2022 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez pełnoletniego opiekuna.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 marca 2022 r.
Gorąco zapraszamy do udziału w zimowym konkursie pn. „Śnieżny dekalog”, w którym hasło „kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest zawsze aktualne. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Partnerów akcji.

  • zdjęcie kolorowe: st sierż. Piotr Szlęk oraz st sierż. Dominik Pelikan podczas spotkania z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy środowiskowej
  • zdjęcie kolorowe: Dzielnicowy rozdający materiały edukacyjne podczas spotkania z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy środowiskowej
  • zdjęcie kolorowe: katowicki dzielnicowy podczas spotkania z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy środowiskowej
Powrót na górę strony