Wiadomości

Podsumowanie działań „Trzymaj się prawego pasa”

Data publikacji 02.11.2021

W październiku na katowickich drogach zostały przeprowadzone działania pod nazwą „Trzymaj się prawego pasa”. Policjanci wydziału ruchu drogowego kontrolowali nie tylko kierujących, którzy tamowali i utrudniali ruch, jadąc lewym pasem, pomimo tego, że prawy pas był wolny ale reagowali na wszystkie naruszenia obowiązujących przepisów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach włączyli się do regionalnych działań pod nazwą „Trzymaj się prawego pasa”. Przez cały wrzesień, w różnych dniach i godzinach katowiccy mundurowi skupiali swoja uwagę na drogach dwu - i trzyjezdniowych, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń drogowych.
Celem działań było ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach przez kierujących oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadących lewym pasem, pomimo tego, że prawy pas był wolny. Niestety niejednokrotnie każdy z nas spotyka się z sytuacją, w której kierujący pojazdami korzystają z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny i tamują lub utrudniają ruch, poruszając się lewym pasem zbyt wolno. Takie sytuacje sprawiają, że ruch drogowy nie odbywa się w sposób płynny, wielokrotnie utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, jak również skłania pozostałych kierujących do podejmowania ryzykownych manewrów, jak choćby wyprzedzanie z prawej strony.
W trakcie październikowych działań policjanci katowickiej drogówki zwracali uwagę nie tylko na obowiązek jazdy prawym pasem, ale na wszystkie popełniane wykroczenia w ruchu drogowym. Podczas działań policjanci ujawnili 36 wykroczenia, z czego aż 34 dotyczyło tzw. nietrzymania się prawego pasa i 4 polegające na zatrzymaniu lub postoju w miejscu niedozwolonym. Kolejne działania już wkrótce. W trakcie działań 2 kierującym zatrzymano prawo jazdy. Kolejne działania już wkrótce

Powrót na górę strony