Wiadomości

Tylko w ten weekend policjanci odnotowali prawie 70 zdarzeń drogowych

Data publikacji 29.11.2021

67 zdarzeń drogowych, w tym 3 wypadki, odnotowali policjanci katowickiej drogówki podczas ostatniego weekendu. Aż 72 kierujących przekroczyło prędkość w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Dwóch z nich utraciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w ternie zabudowanym. Mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

zdjęcie kolorowe: policjantka ruchu drogowego w radiowozie przystosowanym do obsługi zdarzeń drogowych

Policjanci katowickiej drogówki podsumowali weekend na drogach stolicy Śląska. Niestety nie obyło się bez zdarzeń drogowych. Za oknami aura nie sprzyja kierującym. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz temperatura w okolicach zera znacząco utrudniają jazdę uczestnikom ruchu drogowego. Niestety, kierujący zapomnieli chyba o tym, że niesprzyjające warunki pogodowe, nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego i nadmierna prędkość bardzo szybko doprowadzają do powstania zdarzeń drogowych.

Tylko w ciągu ostatniego weekendu policjanci katowickiej drogówki odnotowali aż 67 zdarzeń. Niestety, 3 z nich to wypadki drogowe, w których obrażenia odnieśli ludzie. Na ulicy Jana Pawła II 44-letnia kierująca pojazdem marki Renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i oprowadziła do zderzenia z samochodem osobowym marki Peugeot. 53-letnia pasażerka peugeota doznała urazu lewego obojczyka. 68-letniemu kierującemu nic się nie stało.

Do drugiego wypadku drogowego doszło na ulicy Zaopusta. Tam 56-letni kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie i potracił ją na oznakowanym przejściu dla pieszych. 45-latka w wyniku potrącenia doznała złamania prawej nogi.

Do trzeciego zdarzenia drogowego, w którym obrażenia odniósł uczestnik, doszło na ulicy Gliwickiej. Kierujący motocyklem marki Honda podczas skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu samochodem marki Volkswagen i doprowadził do zdarzenia. W wyniku wypadku obrażenia odniósł 17-letni motocyklista. Ze złamanym barkiem i obrażeniami narządów wewnętrznych został przewieziony do szpitala.

Niestety, to nie jedyne przewinienia kierowców poruszających się po katowickich drogach. Policjanci ujawnili aż 224 wykroczenia w ruchu drogowych. 72 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Zatrzymali 2 prawa jazdy kierującym, którzy prędkość w terenie zabudowanym przekroczyli o minimum 50 km/h. Ponadto ujawniono 2 kierujących, którzy prowadzili pojazdy bez uprawnień. Policjanci zatrzymali również 33 dowody rejestracyjne, z czego aż 28 za zły stan techniczny pojazdu.

Mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

Powrót na górę strony