Wiadomości

Trwa akcja „Znicz 2021” na katowickich drogach

Data publikacji 01.11.2021

Na katowickich drogach trwa akcja „Znicz 2021”. Wspólne patrole policjantów i strażników miejskich można spotkać w pobliżu cmentarzy. Katowiccy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób, które wybierają się w podróż, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Działania „Znicz 2021”, które prowadzone są na terenie całego kraju, rozpoczęły się w piątek 29 października o godzinie 6.00. Katowiccy policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach stolicy śląskiej aglomeracji. Wzmożonych kontroli drogowych, w trakcie których sprawdzany jest m.in. stan techniczny pojazdów, liczba i sposób przewożonych osób, stan trzeźwości, a także uprawnienia do kierowania pojazdami można spodziewać się nie tylko w rejonie cmentarzy, ale również na trasach dojazdowych.

Należy pamiętać, że w czasie trwania działań policjanci szczególną uwagę poświęcają bezpieczeństwu pieszych użytkowników dróg. Zachęcamy do używania elementów odblaskowych, które znacznie wpływają na bezpieczeństwo pieszych. PAMIĘTAJMY, że pieszy ubrany w ciemną odzież, po zmroku jest zauważany przez kierowcę z odległości około 30 metrów. To tyle ile przejeżdża jadący z prawidłową prędkością samochód przez niewiele ponad sekundę. Jeśli natomiast pieszy ma na swojej odzieży elementy odblaskowe, kierowca może dostrzec go już ze 150 metrów. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo - bądźmy widoczni na drodze.

  • zdjęcie kolorowe: policjantka i policjant katowickiej drogówki w rejonie cmentarza przy ul.Murckowskiej
  • zdjęcie kolorowe: umundurowani policjanci katowickiej drogówki nadzorujący ruch w rejonie cmentarz
  • zdjęcie kolorowe
: policjantka i policjant w rejonie skrzyżowania w centrum Katowic
  • zdjęcie kolorowe: policjantka i policjant katowickiej drogówki w rejonie cmentarza przy ul. Brackiej
  • zdjęcie kolorowe: policyjny patrol drogówki nadzorujący bezpieczeństwo w centrum Katowic w rejonie cmentarza
  • zdjęcie kolorowe: policjant dbający o bezpieczeństwo w rejonie cmentarza, stojący przy radiowozie
Powrót na górę strony