Wiadomości

Na spotkanie o bezpieczeństwie z podarunkami dla dzieci

Data publikacji 25.10.2021

Dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Katowicach odwiedzili Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej – Dom nr 9 i 10 z prelekcjami dotyczącymi bezpieczeństwa. W trakcie spotkania przekazali podopiecznym domów dziecka ubrania i zabawki zebrane wśród policjantów z „trójki”.

Od wielu już lat wiadomo jest, że dzielnicowy to policjant „pierwszego kontaktu”, który najlepiej zna potrzeby i problemy mieszkańców dzielnicy za którą jest służbowo odpowiedzialny. To nie tylko problemy dotyczące konfliktów sąsiedzkich, pomoc pokrzywdzonym przemocą w rodzinie, czy też reakcja na popełniane wykroczenia czy też przestępstwa. Dzielnicowy ze względu na szczególna formę pełnienia służby w swoim rejonie, cieszy się ogromnym zaufaniem mieszkańców, co wiąże się bardzo często z tym, że obywatele dzielą się swoimi problemami dnia codziennego, które najczęściej nie mają nic wspólnego z organami ścigania. Jakiś czas temu dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Katowicach zauważyli szczególne potrzeby dzieci przebywających w Placówkach Opiekuńczo – Wychowawczych – Dom nr 9 i 10 w Katowicach przy ul. Brynowska 70A. Podczas jednego z ostatnich spotkań zwrócili uwagę, że dzieciakom przydałyby się ubrania i zabawki. Zorganizowali w komisariacie zbiórkę i odwiedzili podopiecznych placówek nie tylko z prelekcją, ale z podarunkami, które będą przydatne w czasie chłodnej jesieni i zimy.

Ponadto spotkanie było doskonałą okazją do przedstawienia programu profilaktycznego „Naucz mnie mówić NIE”, który pokazuje jak dziecko może bronić się przed osobą nieznajoma, które może chcieć dziecko skrzywdzić. Policjanci przypominają, że już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci zasad właściwego, bezpiecznego zachowania się. Od bezpiecznych zabaw w domu z rówieśnikami, w drodze do szkoły i w samej szkole poczynając, na zachowaniu zasad bezpieczeństwa w trakcie kontaktu z osobami nieznajomymi kończąc. To zadanie należy nie tylko do policjantów, ale również nauczycieli, wychowawców i rodziców.

Szczególnym zainteresowaniem uczestników spotkania, cieszył się temat „Bezpieczeństwa w Sieci”. Praktycznie każdy z nas ma dostęp do Internetu. Korzystając z niego również jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo. Dlatego tak konieczna jest ciągła edukacja w tym zakresie już od najmłodszych lat.

Na koniec spotkania, dzieci miały okazje obejrzeć radiowóz, co niewątpliwie było największą atrakcją dla najmłodszych.

  • zdjęcie kolorowe: dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Katowicach przy policyjnym radiowozie razem z dziećmi z domu dziecka
  • zdjęcie kolorowe: policyjny radiowóz oblegany przez dzieci nadzorowane przez katowickiego policjanta
  • zdjęcie kolorowe: trzech katowickich policjantów przy radiowozie z dziećmi z domu dziecka
Powrót na górę strony