Wiadomości

W wypadku zginął rowerzysta – poszukujemy świadków

Data publikacji 08.10.2021

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Beskidzkiej w Katowicach. W wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i poszukują świadków zdarzenia.

 

zdjęcie kolorowe: policyjne radiowozy, parawan, policjanci i strażacy na łuku drogi, w którym doszło do  śmiertelnego zdarzenia drogowego

Do wypadku drogowego doszło wczoraj o godz. 9.40 na ulicy Beskidzkiej w Katowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 46-letni mieszkaniec Mysłowic, kierując rowerem elektrycznym z niewyjaśnianych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżająca ciężarówkę. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. 56-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Man był trzeźwy. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci katowickiej drogówki, funkcjonariusze straży pożarnej, ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Na czas prowadzonych na miejscu czynności policjanci wytyczyli objazdy.

Czynności w sprawie trwają. Osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności, proszone są o kontakt osobisty z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ul. Lompy 19 lub o kontakt telefoniczny tel. 47 85 122 32, 47 85 122 32.

Powrót na górę strony