Wiadomości

„Szlaban na ryzyko!” - wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Data publikacji 28.07.2021

Katowiccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Katowicach kolejny raz włączyli się do działań edukacyjno-informacyjnych PKP Polskich Lini Kolejowych S.A. w ramach kampanii społecznej pn. Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Celem działań jest kontrola w rejonie przejazdów kolejowych oraz informowanie i edukacja wszystkich uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach, jakie czyhają na przejazdach kolejowych oraz tzw. dzikich przejściach.

zdjęcie kolorowe: na czarnym tle trzy czerwone pasy i napis o treści "Bezpieczny przejazd

W czasie działań pn. "Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” zorganizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe, policjanci wraz z funkcjonariuszami SOK i pracownikami kolei, uświadamiali mieszkańcom Katowic zagrożenia wynikające z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz na tzw. dzikich przejściach. Funkcjonariusze apelowali do kierowców, pieszych i rowerzystów o to, aby nie próbowali obchodzić zamkniętych lub zamykających się rogatek, licząc na to, że zdążą przedostać się na drugą stronę przed nadjeżdżającym pociągiem. Akcja odbyła się na ul. Słonecznikowej w Katowicach.

Wspólne działania są prowadzone cyklicznie. Ich celem jest utrwalenie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego m.in. nawyku zatrzymywania się przed każdym przejazdem i przechodzenia przez tory w miejscach do tego przeznaczonych, a co się z tym wiąże - zwiększenie bezpieczeństwa.

Kolejne działania już w piątek.

Powrót na górę strony