Wiadomości

Zderzenie skutera z osobówką na skrzyżowaniu

Data publikacji 13.07.2021

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej. W wyniku zderzenia kierującego skuterem z samochodem osobowy, kierujący jednośladem w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i ostrożność na drodze.

zdjęcie kolorowe: policjanci katowickiej drogówki podczas obsługi wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej

Do wypadku drogowego doszło dzisiaj na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej w Katowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letni kierujący skuterem wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Tesla. Kierujący samochodem odjechał z miejsca zdarzenia, ale na ulicy Stalowej został zatrzymany przez policjantów. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci katowickiej drogówki, funkcjonariusze straży pożarnej, ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Badanie trzeźwości kierującego teslą, nie ujawniło alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie z obowiązującą procedurą zabezpieczono krew kierujących do dalszych badań laboratoryjnych. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, rozsądek i kulturę jazdy. Zadbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, a także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, tak aby wszyscy bezpiecznie mogli dotrzeć do celu.

zdjęcie kolorowe: policyjny radiowóz na tle skrzyżowani na którym doszło do wypadku drogowego

Powrót na górę strony