Wiadomości

Kolejni katowiccy uczniowie zdali egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 28.06.2021

Tuż przed wakacjami kolejna grupa uczniów, tym razem ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Katowicach im. Stanisława Ligonia, zdała egzamin na swoje pierwsze rowerowe „prawo jazdy”. Całe wydarzenie odbyło się pod nadzorem policjantów w Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Policjanci dla zdających przygotowali konkurs z nagrodami. Świeżo upieczonym rowerzystom życzymy bezpiecznie przebytych kilometrów.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z gronem pedagogicznym przeprowadzili część praktyczną egzaminu na kartę rowerową dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 33 w Katowicach. Uczniowie zdawali swój pierwszy egzamin, by stać się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego oraz móc samodzielnie poruszać się po drogach. Przed egzaminem policjanci przypomnieli uczniom podstawowe zasady ruchu drogowego oraz sprawdził czy uczniowie znają obowiązkowe wyposażenie roweru, podstawy pierwszej pomocy a także zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drogach.

Podczas egzaminu praktycznego, oceniane były umiejętności poruszania się rowerem na torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego gdzie było oceniane przełożenie umiejętności teoretycznych na praktyczne.

Wysoki poziom umiejętności jazdy na rowerze oraz dobra wiedza teoretyczna, pozwoliły wszystkim uczniom zdać z wynikiem pozytywnym. Już niebawem dzieci odbiorą swój pierwszy dokument uprawniający do poruszania się po drogach.

Ponadto policjanci zorganizowali konkurs z nagrodami dla wszystkich zdających. Oceniany był czas i prawidłowość pokonania toru przeszkód. Zwycięzcy otrzymali za I miejsce plecak rowerowy, II miejsce oświetlenie rowerowe natomiast za III miejsce bidon rowerowy. Zachęcano także wszystkie osoby zdające do korzystania z kamizelek odblaskowych oraz kasku bezpieczeństwa.

Świeżo upieczonym rowerzystom życzymy bezpiecznej drogi.

 • zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej komendy rozmawia z uczestnikami egzaminu na kartę rowerową o obowiązujących przepisach
 • zdjęcie kolorowe: uczeń na rowerze podczas egzaminu na kartę rowerową
 • zdjęcie kolorowe: młody rowerzysta na placu manewrowym podczas egzaminu na kartę rowerową
 • zdjęcie kolorowe: uczeń na rowerze podczas egzaminu na kartę rowerową wykonując jazdę na wprost
 • zdjęcie kolorowe: młody rowerzysta na placu manewrowym podczas egzaminu
 • zdjęcie koloroweL uczeń szkoły podstawowej podczas wykonywania manewru na rowerze
 • zdjęcie kolorowe: rowerzysta wykonujący kolejne zadanie podczas egzaminu na kartę rowerową
 • zdjęcie kolorowe: rowerzysta wykonujący jazdę po okręgu na rowerze
 • zdjęcie kolorowe: młody rowerzysta wykonujący na rowerze jazdę po okręgu, która jest jednym z elementów egzaminu na kartę rowerową
 • zdjęcie kolorowe policjant i nauczycielka wręczający nagrody za zdany egzamin na kartę rowerową
 • zdjęcie kolorowe: policjant i nauczycielka gratulujący najlepszym uczestnikom egzaminu na kartę rowerową
 • zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej drogówki z trzema najlepszymi uczniami szkoły podstawowej, którzy najlepiej zdali egzamin na kartę rowerową
Powrót na górę strony