Katowicka policjantka w Kickboxingu zdobyła dwukrotnie złoto

Data publikacji 22.06.2021

W miniony weekend w Kaliszu odbył się turniej Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Po raz pierwszy katowicką komendę reprezentowała post. Justyna Ciborska, która podczas zawodów zdobyła dwa złote medale w formule K1 Rules i w formule kicklight. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

zdjęcie kolorowe: dwa dyplomy i dwa złote medale, które zdobyła posterunkowa Justyna Ciborska podczas Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu.

Post. Justyna Ciborska, pomimo młodego wieku jest już doświadczona zawodniczką Kickboxingu, to jako policjantka po raz pierwszy startowała Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu, gdzie reprezentowała Komendę Miejską Policji w Katowicach w kategorii wagowej +70 kg. W trakcie trzydniowych zawodów młoda policjantka wywalczyła w swojej kategorii wagowej aż dwa złote medale: w formule K1 Rules i w formule kicklight jednogłośnie wygrywając na punkty. To już kolejne złoto zdobyte przez Justynę w w tym roku. W kwietniu zajęła II miejsce podczas Mistrzostw Polski w Kikcboxingu w formule low kick w kategorii +70 kg Senior, które odbyły się w Mysłowicach. Kolejne złoto zdobyła kilka dni temu podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule K1 / Senior +70 kg. Tam w walce finałowej post. Justyna Ciborska zdobyła mistrzostwo, pokonując swoją rywalkę Paulinę Badowską i ponownie dostała powołanie do Kadry Narodowej, aby reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu we Włoszech, które odbędą się w październiku 2021 r. Pomimo trudnej sytuacji wywołanej pandemią i brakiem sponsora, post. Justyna Ciborska cały swój wolny czas poświęca ciężkim treningom, doskonaląc swoje umiejętności sportowe. Pod czujnym okiem trenera Bartłomieja Pawlusa już od 10 lat trenuje w GKWW Najemnik Gliwice. Jej ciężka praca i rewelacyjne wyniki osiągane na zawodach gwarantują jej już od 6 lat powołanie do Kadry Narodowej Polski. W tym roku takie powołania zagwarantowała sobie dwukrotnie, wygrywając powyżej wspomniane zawody.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem sukcesu Justyny. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w treningach i powodzenia na kolejnych zawodach.

• zdjęcie kolorowe: posterunkowa Justyna Ciborska na podium Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu z zawodniczką, która zdobyła II miejsce
  • zdjęcie kolorowe: posterunkowa Justyna Ciborska podczas walki na macie  w ramach Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu.
  • zdjęcie kolorowe: posterunkowa Justyna Ciborska ze zdobytym mistrzostwem podczas Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu.