Wiadomości

Zdecydowanie za szybko w rejonie przejść dla pieszych

Data publikacji 27.04.2021

Policjanci katowickiej drogówki podsumowali działania „Prędkość”. Tylko w ich trakcie prawie 400 kierujących przekroczyło dozwolona prędkość, a 9 utraciło swoje prawo jazdy za przekroczenie jej o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kolejne działania już wkrótce.

W trakcie działań „Prędkość” prowadzonych na terenie Katowic, policjanci skupili się na poprawie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Katowicka drogówka kontrolowała kierujących w miejscach, gdzie najczęściej nie stosują się do obowiązującej prędkości. Policjanci w czasie akcji wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideo rejestratory. W działaniach udział wzięli również policjanci katowickiej grupy SPEED. Mundurowi oprócz sprawdzania prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali również ich stan trzeźwości, a także zwracali uwagę na stan techniczny i wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Podczas działań na terenie Katowic policjanci ujawnili aż 392 wykroczenia przekroczenia dopuszczalnej prędkości, z czego aż 340 w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Aż 9 kierujących utraciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Podczas działań policjanci ujawnili również kierującego, który prowadził samochód bez uprawnień, kierującego z cofniętymi uprawnieniami, a także kierującego z aktywnym sadowym zakazem prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali również 2 nietrzeźwych kierujących, którzy odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, a także 2 kierujących po spożyciu alkoholu. Kolejne działania wkrótce.

  • zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej drogówki wykonujący pomiar prędkości pojazdu
  • zdjęcie kolorowe: dwóch policjantów ruchu drogowego przy krawędzi jezdni nadzorując przejazd pojazdów
  • zdjęcie kolorowe: policjant ruchu drogowego przy krawędzi jezdni przygotowujący się do wykonania pomiaru prędkości pojazdu
Powrót na górę strony