Wiadomości

Przebiegał w niedozwolonym miejscu i został potrącony przez samochód

Data publikacji 12.03.2021

Mężczyzna, który przebiegał przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, został potrącony przez samochód osobowy. Jego stan jest bardzo ciężki. Katowiccy policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

zdjęcie kolorowe: al. Korfantego miejsce potrącenia pieszego przez samochód audi i czynności policjantów katowickiej drogówki na miejscu zdarzenia

Katowiccy policjanci prowadzą czynności w sprawie potrącenia mężczyzny, do którego doszło około godziny 19.00 na Alei Roździeńskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni mężczyzna przebiegał w niedozwolonym miejscu z prawej strony jezdni (od strony Uniwersytetu Ekonomicznego) na lewą, tuż przed wiaduktem przy ul. Murckowskiej. Niestety, na trzecim pasie ruchu został potrącony przez samochód osobowy, kierowany przez 36-letniego mężczyznę. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazało, że kierujący był trzeźwy. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze i policjanci katowickiej drogówki. Po reanimacji mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego stan jest krytyczny. Na czas trwania oględzin miejsca zdarzenia ruch w tym miejscu był ograniczony.

Mundurowi apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają, że jezdnię należy przekraczać w określonych przepisami miejscach, zachowując przy tym zasadę ograniczonego zaufania. Apelują również do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, które pozwalają innym uczestnikom ruchu drogowego szybciej dostrzec pieszego, a to niewątpliwie wpływa na czas reakcji i poprawę bezpieczeństwa.

zdjęcie kolorowe: aleja Korfantego miejsce zdarzenia drogowego, w którym doszło do potrącenia pieszego i działanie strażaków oraz policjantów


 

Powrót na górę strony