Wiadomości

Dzień Babci i Dziadka z policjantami

Data publikacji 21.01.2021

Drodzy Seniorzy! Z okazji Waszego święta katowiccy policjanci wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół Poligraficzno – Mechanicznych w Katowicach przygotowali dla Was „Elektroniczną kartkę”, w której oprócz życzeń, znajdziecie także ostrzeżenie przed oszustami oraz rady dotyczące bezpiecznych zachowań. Część z ponad tysiąca kartek, które mundurowi wydrukowali, trafiły już do seniorów.

 Zdjęcie kolorowe: kartka z życzeniami Babci i Dziadka

„Elektroniczna kartka” została wyłoniona w konkursie pn. „Bezpieczeństwo moich Dziadków”, którą wykonała uczennica – Wiktoria Kaliwoda z Zespołu Szkół Poligraficznych im. Armii Krajowej w Katowicach. Kartka zawiera życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka, a także ostrzega seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze przez telefon, najczęściej podszywającymi się pod bliskich, najczęściej wnuczka bądź funkcjonariuszy Policji. Dodatkowo w kartce znajduje się zbiór najważniejszych rad, jak bezpiecznie korzystać z telefonu oraz wskazówki pomagające zdemaskować oszusta.

Seniorzy, z okazji Waszego święta wydrukowaliśmy ponad tysiąc kartek, której część rozdawaliśmy najstarszym mieszkańcom Katowic idącym na zakupy. Policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie podczas rozmów telefonicznych i w ruchu drogowym oraz rozdawali odblaski, torby z odblaskiem, broszury „Bezpieczny senior” oraz zakładki do książki.

Natomiast tysiąc wydrukowanych kartek z życzeniami mundurowi przekazali do Szkół Podstawowych nr 27, 28, 32, 37, 56 oraz Zespołu Szkół Poligraficzno – Mechanicznych w Katowicach.

Ponadto, elektroniczna wersja kartki przesłana została do wszystkich katowickich szkół podstawowych. W ten sposób otrzymało ją ponad 17 tysięcy uczniów, którzy przekazali ją swoim babciom i dziadkom.

Akcję w przestrzeni publicznej rejestrowało oko kamery telewizji TVS. Relację z akcji będzie można zobaczyć w najbliższy piątek o godz. 8.30, a powtórkę w poniedziałek o godz. 17.15 i w środę o godz. 18.30 oraz na stronie internetowej telewizji TVS pn. „Srebrne Katowice”.

Poniżej zamieszczamy kartkę z życzeniami, którą można pobrać. 

Życzymy bezpieczeństwa oraz dużo zdrowia!

Seniorze! Nie daj się oszukać! Zapoznaj się z metodami działania oszustów w naszej broszurze pn. „Bezpieczny Senior” (plik pdf).

  • zdjęcie kolorowe: katowicka policjantka udzielająca wywiadu dziennikarce telewizyjnej na parkingu na tle radiowozu
  • zdjęcie kolorowe: katowicka policjantka udzielająca wywiadu dziennikarce telewizyjnej na parkingu
  • zdjęcie kolorowe: policjantka i policjant rozmawiający ze starszym mężczyną na temat bezpieczeństwa
  • zdjęcie kolorowe: policjantka i policjant rozmawiający ze starszym małżeństwem na parkingu
  • zdjęcie kolorowe: policjantka i policjant rozmawiający ze starszym małżeństwem o oszustwach metoda na policjanta i wnuczka
  • zdjęcie kolorowe: policjantka i policjant rozmawiający z seniorem wychodzącym ze sklepu z zakupami
  • zdjęcie kolorowe: policjantka i policjant rozmawiający z seniorem wychodzącym ze sklepu z zakupami, którzy wręczają elementy odblaksowe
  • zdjęcie kolorowe: policjantka i policjant rozmawiający ze starszą kobietą o oszustwach w rejonie sklepu osiedlowego
  • zdjęcie kolorowe:  policjant rozmawiający z dwoma starszymi kobietami na parkingu
Powrót na górę strony