Wiadomości

„Bezpieczeństwo moich Dziadków” - konkurs dla uczniów trwa

Data publikacji 10.11.2020

Katowiccy policjanci dostosowując się do nowej rzeczywistości w czasie pandemii nie zapomnieli o bezpieczeństwie seniorów. Do działań profilaktycznych zaprosili uczniów Zespołu Szkół Poligraficzno – Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach, aby w formie konkursu wykonali elektroniczną „kartkę z życzeniami” wraz z ostrzeżeniem przed oszustami dla swoich dziadków.

Pod hasłem: „Bezpieczeństwo moich dziadków” razem z uczniami katowickich szkół możemy powstrzymać oszustów nawet w czasie pandemii! Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach mając na celu podniesienie bezpieczeństwa osób starszych zorganizowali dla uczniów pasjonujących się informatyką i grafiką konkurs pn. „Bezpieczeństwo moich Dziadków”. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie elektronicznej kartki, która ma zawierać: życzenia z okazji „Dnia Babci i Dziadka”, ostrzeżenie przed oszustami oraz wskazywać bezpieczne zachowania, które pomogą bliskim uniknąć stania się ofiarą przestępstwa. Dla laureatów przewidziano dyplomy i atrakcyjne nagrody oraz upominki dla bliskich seniorów. Wybrana przez jury zwycięska „kartka z życzeniami” zostanie wydrukowana i przekazana uczniom wybranych katowickich szkół, natomiast jej wersja elektroniczna zostanie przesłana do wszystkich katowickich szkół podstawowych, aby ich uczniowie mogli przekazać ją swoim babciom i dziadkom.

Konkurs zorganizowano w ramach realizacji programu profilaktycznego dla seniorów pn. „Bezpieczna Przystań”, w którym Zespół Szkół Poligraficzno – Mechanicznych w Katowicach jest jednym z partnerów programu działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa katowickich osób starszych.

Teraz czekamy na efekty owocnej pracy! Wyniki opublikujemy 30 listopada 2020r.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej.

Ty też możesz ostrzec swoich Dziadków przed oszustami!

Pomoże Ci w tym list policjantki skierowany do uczniów zamieszczony poniżej.

 

Pliki do pobrania

  • 113.86 KB
    plik tekstowy : list katowickiej policjantki do uczniów biorących udział w konkursie
Powrót na górę strony